کد خبر: ۵۱۸۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
تعداد نظرات: ۱۷ نظر
"می‌خواهیم به اسم حمایت از تولید داخل چیزی مثل ایران خودرو را در هر حوزه ایجاد کنیم"
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه میزان واردات صافی دیالیز در پنج سال گذشته کمتر از مجوز قانونی این وزارتخانه بوده، گفت که نباید به اسم حمایت از تولید داخل، جنس کم کیفیت را به دو برابر قیمت خریداری کنیم./جیب مردم را خالی می‌کنیم و این معنایش حمایت از تولید داخل نیست
آفتاب‌‌نیوز :
قاضی‌زاده هاشمی با حضور در مجلس در پاسخ به سوال نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه درباره اینکه چرا با وجود تولید صافی دیالیز در کشور مجوز واردات صادر می‌شود؟ اظهار کرد: مواد اولیه این صافی‌ها از خارج از کشور می‌آید و آنچه مهم است فایبرهایی است که در صافی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و سم را تصفیه می‌کند. کسی که کلیه‌اش از کار افتاده باید با استفاده از کلیه مصنوعی سموم را تصفیه کند. ما در این زمینه تولیدی نداریم و این همان سرهم کردن و صنعت مونتاژ است ولی ما آن را به عنوان تولید داخل قبول کردیم.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ وی اضافه کرد:‌ در حال حاضر دو شرکت داخلی سه میلیون و ۶۰۰ هزار صافی را تولید می‌کنند در حالیکه مصرف ما در سال ۴.۵ میلیون عدد است. ضمن اینکه ۲۸ درصد بازار کشور دست بخش خصوصی و مابقی دست ماست.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در حوزه دارو، تجهیزات و درمان تنش و التهابی وجود ندارد، یادآور شد: شعار امسال حمایت از تولید داخل است و کسی نباید از آن سوء استفاده کند و جنس کم کیفیت را به دو برابر قیمت بفروشد. ما که ثابت کرده‌ایم طرفدار حمایت از داخل هستیم و به همین خاطر انقلاب کردیم و چهل سال عمرمان را گذاشتیم اما تولید داخل در واقع تکمیل زنجیره تولید از مواد خام تا انتهاست که به معنی ثروت آفرینی و ارزآوری برای کشور است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه در پنج سال گذشته ۲۰ میلیون صافی دیالیز مورد استفاده قرار گرفته در حالیکه کمتر از ۵۰۰ هزار عدد وارد شده، ‌اظهار کرد: من می‌توانم طبق قانون ۱۰ درصد از این نیاز را از خارج وارد کنم در حالیکه تا الان کمتر از سه درصد از خارج وارد شده است اما مشکل آنجاست که بخش خصوصی علاقه‌ای ندارد تولید داخل را با دو برابر قیمت بخرد و اگر بخواهیم این اجبار را ایجاد کنیم انحصار و ظلم به جیب مردم است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه تفاوت قیمت بهترین برند خارجی با تولید داخل ۲۵ میلیون دلار است، گفت:‌ این به این معناست که ما سالانه می‌توانیم دو تا سه هزار ماشین دیالیز وارد کشور کنیم البته به دنبال تشویق دو شرکت دیگر جهت تولید فایبر هستیم اما تا الان تولیدات داخل در این حوزه کیفیت برتر نداشته و از سال ۸۰ که تولید آن شروع شده هیچ بازاری پیدا نکرده است. ما می‌خواهیم به اسم حمایت از تولید داخل چیزی مثل ایران خودرو را در هر حوزه ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه مسیر طی شده از سوی وزارت بهداشت در این حوزه مسیر قانونی و درستی بوده، تصریح کرد: وقتی تولیدکننده حاضر نیست قیمت را پایین بیاورد ما هم با قیمت پایین و کیفیت بهتر همان کالا را وارد می‌کنیم.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به صحبت‌های نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، گفت: من در کلاس اول دبیرستان معلم خطی داشتم که اولین آموزش او به ما این بود که ۴۰ صفحه بنویسید «توانا بود هر که دانا بود» و هفته بعد هم به ما گفت «با ادب باش تا بزرگ شوی». اینجا مجلس شورای اسلامی است و من به عنوان وزیری که منتخب شما هستم می‌گویم اگر هم نیستی باید نشان دهی عصاره فضائل ملت هستی. مردم ارومیه شان‌شان بالاتر از این است که شما اینجا به وزیر تهمت بزنید.

وی افزود:‌ من همین جا از رییس قوه قضاییه می‌خواهم به این تهمت‌ها رسیدگی کند. این آقا دفعه اولش نیست این حرف‌ها را می‌زند. یا او راست می‌گوید و من حق ندارم وزیر باشم و جایم پشت میله‌های زندان است یا او دروغ می‌گوید و جایش پشت میله‌های زندان است.

قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: رفتار ما باید اسلامی باشد، ما متدین و مسلمان هستیم و نباید هر حرفی که دهان‌مان باز می‌شود را مطرح کنیم. من و بقیه وزرا دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیریم، چطور رفتار کرده‌اید که همه رسانه‌ها جور دیگری می‌گویند. کسی باورش می‌شود من حقوق دانشگاه را می‌گیرم در حالیکه با یک عمل پیوند چشم نیم ساعته ۱۰ برابر این حقوق را در یک روز کسب می‌کنم اما آمده‌ام که برای کشورم کار کنم. من از خانواده شهدا خجالت می‌کشم که این حرف‌ها مطرح می‌شود.

وی اضافه کرد: شما (نماینده ارومیه) از عده‌ای افراد حداقل طلبکار دفاع می‌کنید که قیمت بالا و کیفیت پایین ارائه می‌کنند،‌ این نکبت است و نه نظارت و انتظار دارید من جواب ندهم. ما آمده‌ایم کار کنیم و خدمت کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: چرا از رهبری هزینه می‌کنید،‌ آیا رهبری از این نوع تولید داخل حمایت می‌کند؟ ایشان توی دهان کسی می‌زند که به اسم تولید داخل از آن موضوع سوء استفاده کند. ایشان در جمع اعضای جهاد دانشگاهی به من گفتند اگر به همه سخت می‌گیری به اینها بیشتر سخت بگیر چرا که باید بالاترین استاندارد دنیا را رعایت کنند.

وی ادامه داد: ما جیب مردم را خالی می‌کنیم و این معنایش حمایت از تولید داخل نیست. من اختیار دارم ۱۰ درصد مجوز واردات بدهم و اگر مجلس به صورت قانونی این حکم را پس گرفت طبق وظیفه به قانون عمل می‌کنم.

وزیر بهداشت در پایان اظهار کرد: حرف‌هایی که آقای قاضی‌پور می‌زند آیا غیر از این است که ما دزد هستیم، آن وقت اسم خومان را می‌گذاریم مسلمان.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
2
23
خدا شماروخیر دهد وزیر متدین
ناشناس
|
France
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
1
22
جناب وزیر محترم با تشکر از زحمات شما و خسته نباشی!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
2
22
قاضی پور حیا کن در طول دوران انقلاب بهترین و کارآمدترین وزیر بهداشت دکتر هاشمی میباشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
1
20
درود بر شرفت ای مرد که رک و پوست کنده حرف دل ملت را زدید. کدام تولید داخل. خون مردم را در شیشه کرده اند و چند نسل سوختند و نابود شدند تا ببینیم خدای مهربان برا ایندگان چه مقدر می فرماید. البته ما باید تلاش کنیم ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
1
22
به حال این مجلس بایدگریست که قاضی پورنماینده ان است .ضمناتولیدداخلی دربازاررقابتی خودرامطرح نمایدنه دربازارانحصارورانت خواری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
2
19
احسنت بر وزیر با تدبیر و دانا و باخرد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
2
6
از شما آقای دکتر قاضی زاده به خاطر زحمات خالصانه بنده به عنوان یک شهروند ثشکر میکنم ازشما خواهش میکنم با صبر حوصله به راه خود ادامه دهید مبدا سکان وزارت خانه بهداشت ودرمان کشور را به غیر افرا دمتخصص واگذار شود من الله توفیق
gaber
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
1
7
اگر بازی نیست اداره استاندارد را به خارجیان و دانشجویانی از کشورهای پیشرفته بدهید تا هم از نظر قیمت بررسی شود هم کیفیت . وگرنه سازمان استاندارد ایرانی نتیجه اش همین اش هست و همین کاسه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
1
8
خداوندمارا ....باسوءاستفاده ازقشرساده لوح مردم برکرسی مجلس سوارو.... نجات دهدمردم بایددرانتخاب خوددقت نمایندوافرادی راروانه مجلس نمایندکه لیاقت این سمت راداشته باشندآفرین بروزیرخردمندبهداشت که بااحساس مسئولیت وتعهدبه وظایف خودادامه میدهدودرمقابل سودجویان ایستاده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
12
0
اگر به تعداد نمایندگان تهران نمایندگانی همانند قاضی پور داشتیم قطعا تخلفی در دولت پیش نمی آمد و حقوق های نجومی شکل نمی گرفت فروش کارخانجات به افراد خاص انجامنمی شد قاچاق وارد کشور نمی شد کارخانههای تولیدی تعطیل نمی شدند و مدیران هزار میلیاردی با شرکتهای اقماری بوجود نمی آمدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
0
7
اگر همه وزیران این شجاعت را داشتند حداقل بسیاری از مشکلات کشور راه حل داشت در بحث خودرو هم همین است تعداد کشته ها که بیشتر از بیماران کلیوی است باید اجازه بدهند خودرو با کیفیت وارد شود و انحصار شکسته شود تا ملت هم طعم جنس خوب و تولید کننده هم به فکر افزایش کیفیت باشد
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
0
7
ای کاش قاضی پور هم سواد سیاسی و تخصص هاشمی را داشت ولی بیشتر کار رقیب دولت روحانی هوچی گری و لولا بازار هست یعنی دکترین در اقتصاد و سیاست و بین الملل ندارند و آنان با شاخص ارمانخواهی . و مثلا عدالت خواهی وارد میدان میشوند اما برنامه مدون و علمی برای اجرا ندارند . مرا به آنان امیدی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
0
3
بارها در ایران از رهبر مالزی که فقر را به حداقل رساند صحبت شد ویکی از برجسته ترین بیاناتش ان بود که اگر ما می خواستیم آن تکنولوژی را با همان کیفیت وارد کنیم سی سال طول می کشید به همین دلیل از کشورهای دیگر خواستیم که تکنولوژی پیشرفته را به کشور ما وارد کنند . آیا حقیقتا ایران در چه قلمروهایی میتواند به دانش خود ودر چه زمینه های باید از تکنولوژی کشورهای دیگر استفاده کند و چه سیستم نظارتی با وامهای کلانی که به شهرکهای صنعتی بدون انکه تولیدی همراه ان باشد وبه اسم ساخت ایران سرمایه ایران را به خارج از مرزها منتقل می کنند باید مبارزه کند
ناشناس
|
Canada
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
1
7
این قاضی پور چرا دوست داره همواره در مرکز توجه باشه . اگه خودش دیالیزی بشه بازم جنس ایرانی میحره یا میره بهترینها رو میگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
0
4
بارها در ایران از رهبر مالزی که فقر را به حداقل رساند صحبت شد ویکی از برجسته ترین بیاناتش ان بود که اگر ما می خواستیم آن تکنولوژی را با همان کیفیت وارد کنیم سی سال طول می کشید به همین دلیل از کشورهای دیگر خواستیم که تکنولوژی پیشرفته را به کشور ما وارد کنند . آیا حقیقتا ایران در چه قلمروهایی میتواند به دانش خود ودر چه زمینه های باید از تکنولوژی کشورهای دیگر استفاده کند و چه سیستم نظارتی باید با وامهای کلانی که به شهرکهای صنعتی بدون انکه تولیدی همراه ان باشد وبه اسم ساخت ایران سرمایه ایران را به خارج از مرزها منتقل می کنند مبارزه کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
0
8
صدا و سیمای میلی از این حرفها، هیچی پخش نکرد. اصل ماجرا.......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
0
2
واقعا اینها عصاره فضائل ملت هستند؟!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x