کد خبر: ۵۲۷۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴
وزیر بهداشت در حکمی دکتر اکبر فتوحی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران را برای مدت دو سال به عنوان رئیس موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
در متن حکم دکتر هاشمی خطاب به دکتر اکبر فتوحی آمده است: "نظر به سوابق، تجربیات علمی و اجرایی جنابعالی و به استناد ماده 6 اساسنامه مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران و پیشنهاد شماره 318/ص/97 مورخ 1397/03/06 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران به مدت دو سال به عنوان رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید.

امید است در دست‌یابی به اهداف پیش‌بینی شده در ماده 3 اساسنامه مؤسسه، با بهره‌گیری از توان بالقوه‌ای که در مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور و مؤسسات تحقیقاتی و سازمان‌های مرتبط وجود دارد، فعالیت مؤسسه را به عنوان پشتوانه علمی و تحقیقاتی برای توسعه و تعالی سلامت در افق 20 ساله کشور، اهداف برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و نقشه جامع علمی کشور تداوم بخشیده و ارتقاء دهید.

انتظار می‌رود مؤسسه با تقویت ساختار و توان علمی خود و همکاری با مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌ها، دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور اقدامات عملی و عینی در زمینه استقرار برنامه دیده‌بانی سلامت کشور، ارزیابی برنامه تحول سلامت و بسترسازی تحقیقات کاربردی در راستای نیازهای نظام سلامت انجام دهد.

امید است با اتکال به خداوند متعال و در جهت خدمت به ملت شریف ایران، در انجام شایسته وظایف با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.»

وزیر بهداشت همچنین در پیامی از دکتر سید رضا مجدزاده رییس سابق موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوی اسلامی ایران تقدیر کرد.

به گزارش وبدا، متن پیام دکتر هاشمی خطاب به دکتر سیدرضا مجدزاده به این شرح است: «خدمت‌گزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزیده خویش عطا می‌فرماید. لذا بدین وسیله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدی مسئولیت ریاست مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمایم.

امید است همواره به عنوان یکی از نیروهای ارزشمند در نظام سلامت موفق و پیروز باشید.»


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x