کد خبر: ۵۲۸۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳
دولت ترکیه با اتمام ساخت دیوار امنیتی 144 کیلومتری در شمال مرزهایش با ایران، این بار در جنوب مرزهای خود با ایران، 43 کیلومتر دیوار امنیتی دیگر می سازد.
آفتاب‌‌نیوز :
شبکه خبری ان.تی.وی ترکیه گزارش داد که این دیوار حایل برای مقابله با تردد مهاجران غیرقانونی و عوامل تروریستی در حد فاصل دولایلی تپه مرز اسندره شهرستان یوکسک اوا استان کاری ترکیه و در نقطه مقابل مرز سرو ارومیه احداث می شود.

بنا به اعلام این رسانه، شرکت ساختمان سازی دولتی ترکیه(توکی TOKI) که پیش از این دیوار 564 کیلومتری مرز ترکیه و سوریه و دیوار 144 کیلومتری در مرز ایران را احداث کرده، ساخت این دیوار جدید را بر عهده خواهد داشت.

ارگون توران مدیرعامل شرکت ساختمان سازی دولتی ترکیه در خصوص دیوار احداث شده در مرز این کشور با ایران اعلام کرد که عملیات احداث دیوار 144 کیلومتری در مرزهای استان آغری و ایغدیر در شرق ترکیه و هم مرز با استان آذربایجان غربی ایران در حال اتمام است.

وی با بیان این که مرزهای ایران برای ترکیه بسیار مهم بوده و احداث دیوار برای کنترل تردد غیرمجاز پناهجویان و نیز جلوگیری از عبور و مرور عوامل تروریستی در مرز انجام می شود، اظهار کرد: احداث 43 کیلومتر دیوار جدید در مرزهای ایران و ترکیه نیز به زودی آغاز می شود.

وی احداث این دیوار را برای کنترل قاچاق در مرز دو کشور نیز مهم ارزیابی کرد و گفت: احداث این دیوار 43 کیلومتری در مدت زمان کوتاهی آغاز شده و تکمیل خواهد شد.

ایران و ترکیه 560 کیلومتر مرز مشترک دارند و استان آذربایجان غربی از ایران با استان های آغری، ایغدیر، وان و حکاری از ترکیه هم مرز است.

منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x