کد خبر: ۵۲۸۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
عده ای بجای سرزنش آمریکا در برجام به دولت حمله می‌کنند
مشکل در برخی گروه های سیاسی و نهادهای جمهوری اسلامی است. این گروه ها از این فرصت ها برای انتقامجویی استفاده می کنند؛ اگر در داخل کشور اتحاد و همبستگی وجود داشته از خارج کاری نمی توانند انجام دهند.
آفتاب‌‌نیوز :
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت:برخی گروه های سیاسی به جای آنکه آمریکا را برای خروج از برجام سرزنش کنند، به دولت و رییس جمهوری و وزیر امور خارجه حمله می کنند، در حالی که باید از گروه مذاکره کننده تجلیل شود چون برجام به ضرر ایالات متحده بود.

علی مطهری درباره بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص پرهیز دادن عناصر سیاسی، مدیریتی و مطبوعاتی از سرزنش یکدیگر درباره برجام و حفظ اتحاد و انسجام ملی اظهار داشت: گروه های سیاسی و نهادهای کشور به جای آن که سیاسی و انتخاباتی فکر و عمل کنند باید نسبت به مسائل کشور نگاه ملی داشته باشند و مصلحت و منافع کشور را در نظر بگیرند ولی ما امروز گاهی عکس این مطلب را می بینیم.

وی با اشاره به موضوع خروج آمریکا از برجام افزود: در این اقدام به جای آن که ایالات متحده را سرزنش کنند و رفتارش را مورد انتقاد قرار دهند، به دولت، رییس جمهوری و اعضای مذاکره کننده از جمله آقای دکتر ظریف حمله می شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید از گروه مذاکره کننده تجلیل شود چون خروج آمریکا از برجام نشان دهنده نفع ایران و ضرر ایالات متحده در این توافقنامه بوده است. 

وی با بیان اینکه عده ای می گویند چرا برجام را به گونه ای ننوشتید که آمریکا نتواند از آن خارج شود، گفت: حرفهایی زده می شود که اساسا با عقل جور در نمی آید.

مطهری به موضوع صلح حدیبیه در زمان پیامبر اشاره کرد و گفت: این منتقدان اگر در زمان پیامبر اسلام بودند می گفتند چرا این صلح را به گونه ای ننوشتید که کفار یک سال بعد نتوانند آن را نقض کنند.

وی ادامه داد: این سخنان غیر منطقی است و نشان می دهد عده ای به جای اینکه عقل و انصاف را ملاک قضاوت خود قرار دهند، به دنبال انتقامجویی و خارج کردن رقیب از میدان سیاست هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد برجام گفت: این گونه رفتارها را باید اصلاح کنیم تا باعث ایجاد فضای دوقطبی در جامعه نشود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره نیاز به انسجام ملی در دوره حاضر گفت: قطعا ضرورت انسجام و اتحاد ملی امروز بیشتر از گذشته احساس می شود.

وی با بیان اینکه مردم ما نشان داده اند که در این مواقع متحدتر می شوند، خاطرنشان کرد: مشکل در برخی گروه های سیاسی و نهادهای جمهوری اسلامی است. این گروه ها از این فرصت ها برای انتقامجویی استفاده می کنند؛ اگر در داخل کشور اتحاد و همبستگی وجود داشته از خارج کاری نمی توانند انجام دهند.

مطهری تصریح کرد: تفرقه در داخل، مشوقی برای آمریکا و اسرائیل خواهد بود که اقداماتی را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند.

وی تاکید کرد: باید با مردم درباره شرایط جدید کشور و موضوعاتی مانند برجام، نقاط مثبت آن و خروج آمریکا از آن صحبت شود و دستاوردهای برجام توضیح داده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس به شکاف بین آمریکا و اروپا در اثر برجام اشاره کرد و گفت: این گونه رخدادهای مثبت از آثار برجام است.

وی گفت: برخی القا می کنند که برجام مخالف نظر رهبر انقلاب بوده و عده ای سرخود آن را امضا کردند، در حالی که این گونه نبوده و امضای برجام با اذن رهبری انجام شده و این سخنان فریب دادن مردم است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در این زمینه به موضوع FATF اشاره کرد و گفت: عده ای می گویند که تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم خیانت به کشور است و این لایحه استعماری است در حالی که واقعیت چیز دیگری است.

مطهری ادامه داد: مسئولان کشور باید این موارد را برای مردم توضیح دهند و بیان کنند که در صورت عدم تصویب این لایحه چه مشکلاتی برای بانک های ما و مردم ایجاد می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: تصویب این لایحه هیچ خطری برای ما و برای گروه های مبارزی مانند حزب الله و حماس ندارد.

وی افزود: ولی ما چون با مردم صحبت نمی کنیم، ممکن است عده ای تحت تاثیر تبلیغاتی که صورت می گیرد قرار بگیرند و نگران شوند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سران قوا و جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام در نکته ای مهم و اساسی با پرهیز دادن «عناصر سیاسی، مدیریتی و مطبوعاتی» از سرزنش یکدیگر درباره برجام تأکید کردند: نقد صحیح، منصفانه و عاقلانه ایراد ندارد و مسئولان هم باید به آنها توجه کنند، اما اهانت، هتک حرمت، اتهام و ایجاد دو قطبی بر سر برجام نباید صورت گیرد و وحدت و همزبانی نباید نقض شود.

منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
0
5
درکشوری که همه کارهایش سمبل کاری است مگر می شود که یک کارمحکم انجام داد.
جامعه شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
0
5
این گفته های آقای مطهری حاکی از فاصله زیاد افکار اکثر مردم و گروه گوچک است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
2
6
درود بر نماینده واقعی مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
1
5
الحق که فرزند استاد مطهری هستید.روحش شاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
0
3
این عده که می گویید فقط عده نیستند. هشتاد درصد تصمیمات کشوری ودولتی بدست اینهاست‌
اباصلت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
1
3
درود و سلام خدا بر شهید مطهری و فرزند با شرافتش که نظیر ندارد
omid
|
United Arab Emirates
|
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
4
1
یک کلام از مادر عروس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
3
2
متاسفانه تاریخ را هم خوب بلد نیستید آقای مطهری
صلح حدیبیه توسط پیامبر تمام شد و به فتح مکه منجر شد.
بهانه هم حمله یکی از قبایل قریش به قبایل متحد پیامبر بود.
به همین بهانه پیامبر صلح حدیبیه را تمام شده دانست و مکه را فتح کرد.
در واقع کفار تاکیدی بر بر هم خوردن مفاد نامه صلح نداشتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
0
1
اقای مطهری بفرماید عاقبت صلح حدیبیه چه شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
3
1
جوابت را کیهان داده است لطفا به روزنامه دیروز کیهان مراجعه کن اگر جوابی داشتی جواب بده وگر نه بهتر است .....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۱
اراجیف کیهان فقط به درد شما میخورد !
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x