کد خبر: ۵۲۸۳۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۵
مدیرعامل ستاد دیه کشور با تقدیر از همیاری خیرین در راستای آزادی محکومان جرایم غیرعمد از افزایش تعداد برگزاری جشن‌های گلریزان این نهاد تا ۴۰۰ مراسم در ماه رمضان خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
سید اسدالله جولایی با اشاره به منابع مالی این نهاد حمایتی گفت: از ابتدای تاسیس این مجموعه، مبالغ موردنیاز بدهکاران مالی و دیات از طریق کمک‌های نوعدوستانه خیرین یا از محل برگزاری همین جشن‌های گلریزان تامین شده و اگر چه درصد کمی از محبوسان واجد شرایط جهت دریافت وام به موسسات مالی یا بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، اما همین جمعیت کوچک به دلیل موانع بانکی مربوط به تضامین یا سابقه حبس بی‌بهره از حمایت‌های ستاد دیه نبودند.

وی استقبال عمومی از جشن‌های گلریزان امسال را نشان از اعتماد خیرین به این ستاد مطرح کرد و افزود: رمضان سال گذشته در مجموع میزبان ۳۱۳ جشن گلریزان بودیم، اما امسال به دلیل افزایش تعداد محکومان غیرعمد تا ۱۸ هزار زندانی و البته افزایش نرخ دیه و تورم به منظور کاهش حداکثری جمعیت فعلی محبوسان برگزاری ۳۷۷ جشن گلریزان را طراحی کردیم که علاوه بر این برنامه سازمانی، خرسندیم تا به امروز با استقبالی که صورت گرفته استان‌های بزرگ کشور در تدارک برپایی مراسم دیگری هستند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور یادآور شد: تا به امروز ۹۰ درصد جشن‌های گلریزان برگزار شده و برای نمونه خیرین استان فارس با شرکت در بیش از ۲۵ جشن گلریزان کمکی معادل ۹۲ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان غیرعمد اهدا کرده‌اند که البته این مبلغ به دلیل تداوم برنامه‌های گلریزان تا پایان ماه رمضان افزایش هم خواهد داشت.

جولایی با اشاره به استان‌هایی که بیشترین جذب مشارکت‌های مردمی را داشتند، گفت: بعد از مردم نوعدوست استان فارس، اصفهانی‌ها در قالب برگزاری چهار جشن گلریزان و جمع‌آوری مبلغی معادل ۶۷ میلیارد ریال، خوزستانی‌ها با کمکی افزون بر ۵۵ میلیارد ریال و تبریزی‌ها نیز با حمایت ۲۳ میلیارد ریالی خود در رتبه‌های بعدی این فهرست قرار دادند.

وی با اشاره به فهرست ارایه شده از سوی ۲۰ استان، رقم جمع‌آوری شده در این گلریزان‌ها را ۵۰۰ میلیارد ریال مطرح کرد و افزود: با این کمک خیرین به طور قطع درصد قابل توجهی از زندانیان غیرعمد حال حاضر ندامتگاه‌های کشور آزاد و به آغوش خانواده بازخواهد گشت.

به گزارش میزان به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، مدیرعامل ستاد دیه کشور بیان کرد: چراغ جشن‌های گلریزان امسال با کمک ۴۰۰ میلیون تومانی رهبر معظم انقلاب روشن و تا به امروز غیر از مراجعات حضوری به ستاد، خودپرداز‌ها یا بانک‌های عامل، تنها از طریق سامانه تلفن همراه بیش از ۳۵۰۰ نیکوکار با وارد کردن کد دستوری «۷۷۷۷ * ۷۸۰ *» در امر آزادی ۱۸ هزار محبوس نیازمند زندان‌های کشور مشارکت داشته‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x