کد خبر: ۵۲۸۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
جمال شورجه گفت: باید بگویم متاسفم که برخی از هنرمندان سینمای ایران در پی بازگرداندن یکی از مهره‌های درباری سینمای فاسد پیش از انقلاب هستند.
آفتاب‌‌نیوز :
نویسنده و کارگردان مطرح سینما و تلویزیون تاکید کرد تاریخ مصرف عناصر فیلمفارسی گذشته است.

جمال شورجه گفت: باید بگویم متاسفم که برخی از هنرمندان سینمای ایران در پی بازگرداندن یکی از مهره‌های درباری سینمای فاسد پیش از انقلاب هستند.

این مهره، سالها در خدمت دربار طاغوت بود، در فیلم‌های مبتذل ایفای نقش می‌کرد و سالها در خارج از کشور، در آثاری علیه نظام دینی ظاهر شد. سؤال این است چرا چنین شخصی باید به داخل کشور دعوت شود؟ جدا از این، آیا چنین فردی نباید پاسخگوی کارنامه‌ خود به ملت ایران باشد؟

سازنده ‌ فیلم حماسه‌ مجنون همچنین گفت: تردیدی نیست که تاریخ مصرف عناصر فیلمفارسی گذشته است. اصرار به بازگشت چنین افرادی که از بانیان سینمای فاسد و طاغوتی بودند در واقع اهانت به سینماگران و بازیگران بعد از انقلاب و نیز کلیت سینمای ایران است. این گونه افراد چون در خارج از کشور دیده نمی‌شوند، مجبورند بگویند دلمان برای ایران تنگ شده و فضا را برای برگشتن مهیا کنند!

کارگردان سریال حضرت موسی (ع) درباره افراد‌ی که اصرار به بازگرداندن مهره‌های فیلمفارسی دارند، گفت: این افراد کسانی هستند که جو زده شده‌اند و بیشتر از آنکه در پی منافع دیگران باشند در پی مطرح کردن خود و دیده شدن از سوی دیگران هستند.

شورجه با ابراز تاسف از وجود لجام‌گسیختگی در سینمای ایران گفت: در حال حاضر در کنار فیلم‌های شبه‌روشنفکری و جشنواره‌ای، فیلمفارسی احیا شده است و باید متاسف بود که بخشی از سلیقه‌ها‌ تنزل پیدا کرده و از این نوع سینما استقبال هم می‌شود.

منبع: کیهان
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
خروس محله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
0
0
کسی نگفت بهروز وثوقی بیاید و فیلم بازی کند. همه از اولین حق حیات هر انسان، یعنی حق زندگی در وطن صحبت می کنند.
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
0
0
اقای شورجه. !!شما مثلا کارگران و نو یسنده هستید باید کینه را از خودت دور کنی در نظام گذشته، خیلی‌ها کارها کردند اقای وثوقی قتل که انجام نداد هنرمند بودند سن ایشان بالای هشتاد سال میباشد برای بازیگری دیر شده است اخر عمری. میخواهد تو مملکت خودش باشد انوقت شما بعنوان حاکم وکلانتر به همراه توهین اجازه ورود نمی دهید که اقای وثوقی به ایران برگردد از عجایب است و. نوبر این کار گردان سینما جناب شورجه!!!!!!!!!!!!!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x