کد خبر: ۵۲۸۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
«چند روز پیش جناب نتانیاهو همانگونه که همیشه با ملت فلسطینی پانزده سال قحطی زده و در حال محاصره غزه صحبت می‌کنند برای ما ایرانیان نیز پیامی از باب غرور و نژادپرستی همیشگی خود فرستاد، که مضمون ساده و در واقع عاجزانه آن این بود که اگر شما ایرانیان دست از پشتیانی مردم فلسطین بردارید، ما معجزه پنهانی به نام رفع مشکل آب داریم که آن را در اختیارتان قرار خواهیم داد.»
آفتاب‌‌نیوز :
حبیب احمدزاده - نویسنده و فیلمساز - در پاسخ به پیام نتانیاهو - نخست وزیر رژیم صهیونیستی -  به مردم ایران درباره رفع مشکل آب یادداشتی نوشته که در این یادداشت آمده است: 

«دیوید بن گوریون، نخست‌وزیر پیشین رژیم‌ صهیونیستی در سال ۱۹۵۵ میلادی، درباره اهمیت منابع آب در خاورمیانه گفته است: «امروز اسرائیل برسر منابع آبی با اعراب می‌جنگد و نتایج ایـن جـنگ، با سرنوشت اسرائیل رابطه مستقیم دارد. اگر در این نبرد موفق نشویم، دیگرجایی‌ در سرزمین فلسطین نخواهیم داشت.»

حال سؤال ساده این است که این راه حل معجزه‌آسای قرن چیست؟

تا آنجا که آمارهای جهانی خبر می‌دهند، حداقل بین سی تا پنجاه درصد آب اسراییل از منابع آبی مـناطق اشغال شده توسط این کشور پس از جنگ ۱۹۶۷ (از جـمله دریاچه طبریه، رود اردن، یرموک وبانیاس و مناطق اشغالی کرانه باختری و جنوب لبنان  و بلندی‌های جولان) سرقت می‌شود  و اسرائیل درحـال حاضر بدون تسلط‌ براین‌ آب‌ها هرگز قادر به ادامه حیات خود نیست. که تمامی این مناطق نه طبق سخنرانی در نمازجمعه‌های ما، بلکه  دقیقا طبق قطعنامه‌های حال حاضر سازمان ملل (که هرگز آقای نتانیاهو و دیگر دولتمردان اسراییلی بدانان وقعی نمی‌گذارند) جزو مناطق اشغالی محسوب می‌شوند، حال  اگر رفع مشکل آب یک کشور صرفا با غصب حق آبه دیگر کشورهای مجاور بدست می‌آید که بهتر بود ایشان این نامه را به سلف برحق‌شان، مرحوم صدام حسین می‌نوشت که به بهانه اروندرود، جنگ خانمان براندازی با ایران به راه انداخت. که ما ایرانیان هرگز در تاریخمان چنین نگاهی به همسایگانمان نداشته و نداریم.

 و یا نه اگر ایشان راه حلی تکنیکال دارد. (مانند کنترل حفر چاه‌ها و استخراج آب‌های زیـرزمینی و چـشمه‌ها، صرفه‌جویی در مصرف آب، شیوه‌های نوین آبیاری قـطره‌ای در کشاورزی، استفاده از فاضلاب تطهیر شده، تصفیه‌ آب‌ شور و نمک‌زدایی ازبرخی آب‌های زیرزمینی و هم‌چنین بارور ساختن ابرها) که بسیاری از آنان با محروم کردن فلسطینیان از حفر چاه در زمین‌های مادری خود و برعکس قانونی بودن حفر چاه با دادن پروانه به مهاجرین یهودی است که بازهم بدون اینگونه تبعیض‌های نژادپرستانه سال‌ها است که در کشور ما و توسط مهندسان ایرانی خودمان اجرایی و درحال گسترش هستند و خوشبختانه باز هم ما نیازی به قیم در این موارد نداریم.

 اما سؤال اصلی  شاید بدین مدعا در اینجا است که اگر ایشان به راه حل جدیدترو معجزه قرنی حتی غیر از این دو رسیده‌اند که می‌خواهند به‌صورت اعانه‌ای تحقیر آمیز در اختیار ملت ایران قرار دهند، منطق اولیه  چنین حکم می‌کند که قبل از ما حتما مشکلات آب دولت غاصبشان را حل می‌کردند تا دیگر به این همه اشغالگری به خاطر منابع آبی به گفته آقای  بن گوریون، (همچون تداوم اشغال بلندی‌های جولان سوریه، رود اردن و... ) نیازی نباشد.  

بدین دلیل خواهشمندیم برای باورقطعی و قلبی ما به سخنانشان قبل از هرچیز منابع آبی اشغالی کشورهای مجاور را پس داده تا ما نیز این ادعای تکنولوژیک را  حتی بدون پیاده شدن در کشورمان باور کنیم که از قدیم پدرانمان به ما یاد داده‌اند که : کل، اگر طیبب بودی سرخود دوا نمودی.

 و یک پیشنهاد خالصانه به نخست وزیر رژیم اسراییل:

لحن پیام  شما مانند همیشه ناشی از غرور و کوچک شمردن دیگر ملت‌ها بود. هرگز این زبان که خوشبختانه از سرّ واقعی ضمیرتان خبر می‌دهد برای تاثیر در ملت ایران کارا نخواهد بود، یک بار نقاشی مسخره بمب اتمی در سازمان ملل در دست می‌گیرید و این بار با نگاه از بالا به پایین، همچون بازجویی جلاد و  در حال مجادله  با  متهمی عطشناک،  به‌صورتی خنده‌دار، برای مردم ایران آب در لیوان ریخته و می‌نوشید.

مردم ایران در تاریخ معاصر نشان داده‌اند که  آنقدر مغرورند که اگر با تمام دستگاه‌های تبلیغاتی‌تان  و این شیوه تحقیرآمیز حرف زدن بخواهید کمک‌های ایران را به مردم فلسطین در اذهان جهانیان بیش از حد بزرگ کرده تا تاثیری بر افکار عمومی بگذارید باز هم با تمامی اختلاف سلیقه‌ها، در منطق ذهنیشان  در عمق  قبول ددمنشی،  خوی خشن ورفتار نژادپرستانه شما ذره‌ای تردید ایجاد نخواهد شد. که همین پیام آب شما نیز دلیلی دیگر بر اثبات این مدعاست.

خلاصه حرف آخر

آقای نتانیاهو! پولتان را دور نریخته و حتما  مشاوران تبلیغی‌تان را درباره ایران  هرچه زودتر عوض کنید. همین!»
منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
0
0
هه هه هه.خیلی خندیدیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x