کد خبر: ۵۳۰۸۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵
معاون آموزشی وزیر بهداشت از تصویب شرایط ورود مستقیم از دوره تخصص به فوق تخصص سخن گفت و اظهار داشت: این مصوبه از سی و هفتمین دوره آزمون ارتقاء رشته‌های تخصصی بالینی به بعد قابل اجرا است.
آفتاب‌‌نیوز :
 باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی به اهمیت تربیت نیروهای فوق تخصصی در نظام سلامت و نقش این نیروها در عرصه های آموزش و ارائه خدمات اشاره کرد و گفت: طبق سند برآورد نیروی انسانی، در برخی رشته‌ها می‌بایست تربیت نیرو با سرعت بیشتری صورت پذیرد تا نیازهای کشور در بازه های زمانی منطقی تامین شود.

دکتر لاریجانی اظهار داشت: بر این اساس  پذیرش مستقیم دستیار در رشته های فوق تخصصی مورد نیاز راهکاری است که می تواند با کوتاه تر کردن دوره تحصیل ورود دانش آموختگان به عرضه آموزش و ارائه خدمات را تسریع کند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: براساس این مصوبه حداکثر 10% نفرات دارای نمره برتر در آزمون گواهینامه تخصصی با تراز کشوری محاسبه شده توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی به تفکیک رشته پس از اتمام دوره آموزشی تخصصی، با هماهنگی معاونت‌های آموزشی و درمان می‌توانند در رشته‌های مورد نیاز فوق تخصصی پذیرفته شوند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: همچنین حداکثر 20% نفرات دارای نمره برتر تراز شده آزمون‌های ارتقاء سال‌های تحصیلی  ما قبل آخر در رشته‌های تخصصی جراحی عمومی، داخلی و کودکان هر دانشگاه، با هماهنگی معاونت‌های آموزشی و درمان می‌توانند مستقیم در مقطع فوق تخصص ادامه تحصیل دهند.

وی افزود: این افراد در صورتی که 75 درصد کارپوشه (log book) رشته  تخصصی مربوطه شان تکمیل شده و از سوی شورای آموزشی دانشگاه محل تحصیل تائید صلاحیت حرفه‌ای و به دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی معرفی شوند بر اساس  شیوه‌نامه تدوینی در رشته‌های مورد نیاز در سقف ظرفیت تخصیص یافته برای این گروه از داوطلبان می‌توانند بطور مستقیم در مقطع فوق تخصصی ادامه تحصیل دهند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه در صورت لزوم دانشگاه محل تحصیل تخصصی این گروه از افراد به منظور ادامه تحصیل در مقطع فوق تخصصی بنا به برنامه‌ریزی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی تغییر خواهد یافت، گفت: این گروه از افراد در پایان دوره فوق تخصصی و در صورت کسب قبولی نهایی بعنوان دارنده مدرک فوق تخصصی در رشته مربوطه شناخته می‌شوند. این افراد در صورت علاقمندی در جریان تحصیل دوره فوق تخصصی می‌توانند در آزمون بورد تخصصی شرکت کنند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: این گروه از دانش آموختگان برای عضویت در هیات علمی ملزم به دارا بودن دانشنامه رشته تخصصی مادر و دانشنامه رشته فوق تخصصی مربوطه می‌باشند.

وی با اشاره به اینکه این مصوبه از سی و هفتمین دوره آزمون ارتقاء رشته‌های تخصصی بالینی به بعد قابل اجرا است گفت: مقررات مرتبط با انصراف، ترک تحصیل، مرخصی و ... این گروه متعاقباً اعلام خواهد شد.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x