معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: نحوه اطلاع رسانی برای کاهش آسیب اجتماعی ایدز در جامعه کافی نیست.
آفتاب‌‌نیوز :
دکتر محسن شهریاری، با اشاره به اینکه یکی از راه های جلوگیری از افزایش این آسیب اجتماعی در جامعه اطلاع رسانی بوده است، افزود: اما این امر با توجه به هنجارهای جامعه به صورت کافی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد آن است که نمی توان عمق مسئله را در جامعه باز کرد.

شهریاری تاکید کرد: برای کنترل بیشتر این آسیب اجتماعی، باید این موضوع به گونه ای اطلاع رسانی شود که نه به هنجارهای جامعه آسیب وارد شود و نه موضوع به صورت ناقص عنوان شود.

وی تصریح کرد: باید در این زمینه از رسانه و هنرمندان با انجام فعالیت های هنری خاص کمک گرفته شود، به عنوان مثال در جامعه اعلام شود که در ارتباط با افراد پرخطر از وسایل محافظتی و پیشگیری استفاده شود.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه تعداد بیماران شناسایی شده مبتلا به ایدز در این استان رو به افزایش است، اظهار کرد: روش انتقال این بیماری در حال حاضر رو به تغییر است و 100 درصد عامل انتقال این بیماری به روش جنسی تغییر یافته است.

به گفته وی علت اصلی بروز این بیماری در این استان اعتیاد تزریقی بوده است.

شهریاری تصریح کرد: هم جواری با کشور ترکمنستان، خراسان شمالی به عنوان گذر ترانزیت و ... از عللی هستند که موجب شده تا این بیماری در این استان بروز پیدا کند.

وی ادامه داد: احداث مراکز بازتوانی و شناسایی بیماران و حمایت از بیماران مبتلا یکی از راه های اساسی برای جلوگیری از گسترش این بیماری است.
کد خبر: ۵۳۴۳۱۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x