کد خبر: ۵۳۹۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از ماموریت لاریجانی به کمیسیون‌های تخصصی برای عبور از تحریم‌ها و بهبود وضعیت اقتصادی خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، از ماموریت رئیس قوه مقننه به تمامی کمیسیون‌های تخصصی پارلمان خبر داد و گفت: بر اساس این ماموریت قرار است تا هر یک از کمیسیون‌ها با تشکیل کمیته‌هایی مسائل کشور در ابعاد مختلف را بررسی و راهکار‌های عملی برای عبور از تحریم‌ها و بهبود وضعیت اقتصادی کشور را به رئیس مجلس ارائه دهند.

وی افزود: رئیس قوه‌مقننه پیشنهادات و راهکار‌های عملی برای رفع مشکلات را در جلسه سران سه قوه مطرح می‌کند تا به یک راهبرد موثر برای عبور از تحریم‌ها و بهبود وضعیت اقتصادی کشوربرسند.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه بر اساس این ماموریت 4 کارگروه ویژه در این کمیسیون تشکیل شده است، ادامه داد:این کمیته‌ها شامل،کمیته وظایف و اختیارات استانداران، کمیته سرمایه‌گذاری و معیشت، کمیته احزاب، امنیت داخلی و مرز‌ها و همچنین برنامه‌ریزی و بحران‌های کوتاه مدت، هستند.

سلیمی در توضیح وظایف این کارگروه‌ها گفت: با توجه به اعمال تحریم علیه کشورمان، کمیته سرمایه‌گذاری موظف است تا وضعیت را بررسی و راهکار‌هایی برای افزایش سرمایه‌گذاری و کارآفرینی به منظور ایجاد اشتغال ارائه دهند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با تاکید بر اینکه کاهش مراحل بروکراسی اداری و عبور از بن‌بست‌هایی که در مسیر توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال وجود دارد، از دیگر هدف‌های تشکیل این کارگروه‌هاست، اظهار داشت: حذف قوانین دست و پاگیر و همچنین وضع قوانین در جهت تسریع بخشیدن به افزایش سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی و همچنین کاهش اثرات تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله اهداف ماموریت رئیس مجلس به این کمیسیون‌هاست.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x