کد خبر: ۵۳۹۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۴
بررسی آمارهای بارش تابستانه ۹۷ نشان می دهد از ابتدای مرداد تا عصر روز نوزدهم این ماه در سال جاری با رشد سه برابری بارش ها که تماما به صورت باران بوده، نسبت به مدت مشابه قبل مواجه ایم.
آفتاب‌‌نیوز :
مردادماه به طور معمول یکی از کم بارش ترین ماههای سال در ایران است. سال گذشته از ابتدای مرداد تا عصر روز نوزدهم این ماه فقط 0.3 میلیمتر بارش در کشور ثبت شد.

بررسی آمارهای بارش تابستانه 97 نشان می دهد از ابتدای مرداد تا عصر روز نوزدهم این ماه در سال جاری با رشد سه برابری بارش ها که تماما به صورت باران بوده، نسبت به مدت مشابه قبل مواجه ایم. در نوزده روز ابتدایی مرداد 97 بالغ بر 0.9 میلیمتر در ایران بارش داشتیم.

میزان بارش های مرداد 97 در حوضه آبریز دریای خزر با ثبت 6.4 میلیمتر باران، رقمی چشمگیر بود. حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان نیز در حالی که در مدت مشابه سال قبل هیچ بارشی نداشت، در نوزده روز ابتدایی مرداد امسال شاهد ثبت 0.1 میلیمتر بارش بود. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، همچنین در حوضه آبریز دریاچه ارومیه نیز که در مدت مشابه سال قبل هیچ بارشی ثبت نشده بود، در نوزده روز ابتدایی مرداد امسال 0.7 میلیمتر بارش در این حوضه آبریز ثبت شد.

پنجمین ماه سال

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x