کد خبر: ۵۴۳۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
تعداد نظرات: ۶ نظر
سردار غیب‌پرور گفته است که "جنگ تمام عیار دشمن علیه خودمان را می‌بینیم"
سردار غیب‌پرور گفت: بعضی‌ها اعلام کردند مشکلات کشور اقتصادی نیست بلکه سیاسی است.بوی بد به مشام می‌خورد، ته‌اش یعنی می‌خواهید راه مذاکره را باز کنید.
آفتاب‌‌نیوز :
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: وقتی به دولت محترم عرض می‌کنیم تا بسیج به میدان بیاید تعارف نکردیم. مگر وضعیت الان انقلاب تعارف دارد؟ جنگ تمام عیار دشمن علیه خودمان را می‌بینیم.

سردار غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید با عنوان «بسیج اساتید و آغاز دوره تمدنی انقلاب اسلامی» اظهار کرد: دستاوردهای چهار دهه انقلاب را منتشر می‌کنیم و به طور گسترده در اختیار مردم قرار می‌دهیم. دائما نباید با زبان یأس و ناامیدی سخن گفت؛ داشته‌های ما کم نیست و باید با زبان امید با هم صحبت کنیم.

رئیس بسیج: اوضاع کشور تلخ است| از اینکه می‌گویند مشکلات «سیاسی» است، بوی بد به مشام می‌رسد| ته‌اش یعنی می‌خواهید راه مذاکره را باز کنید| می‌توانیم به خداوند بگوییم مردم ما ۴۰ سال امتحانات سختی را پشت سر گذاشتند، دیگر انتظار فرج داریم

وی ادامه داد:‌ قد کشیدن بسیج یعنی اعتلای بسیج. الان ما در بسیج در بخش صنعت فعال هستیم؛ چرا که بسیج برای برون‌رفت از مشکلات و رکود کشور حرف دارد.

غیب‌پرور خاطر نشان کرد: طی ۴۰ سال ما توانایی‌های زیادی به دست آوردیم. ما می‌توانیم شاهد تحول شگرفی در ۴۰ هزار روستای کشور در بخش کشاورزی و رشته‌های وابسته باشیم.

وی خطاب به دولت نیز گفت: ما در بسیج حرف‌های اجرایی داریم. وقتی به دولت محترم عرض می‌کنیم تا بسیج به میدان بیاید تعارف نکردیم. مگر وضعیت الان انقلاب تعارف دارد؟ جنگ تمام عیار دشمن علیه خودمان را می‌بینیم.

وی ادامه داد: بعضی‌ها اعلام کردند مشکلات کشور اقتصادی نیست بلکه سیاسی است. ما به آن‌ها می‌گوییم حتما حتما اشتباه می‌کنید. از این جمله استنباط خوبی نداریم، بوی بد به مشام می‌خورد، ته‌اش یعنی می‌خواهید راه مذاکره را باز کنید. وقتی می‌گویید مذاکره سیاسی ترجمانش این است که با چه کسانی مذاکره خواهید کرد؟ کسانی که سابقه آن‌ها مشخص است؟

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: چرا به داشته‌های کشور باور ندارید؟ ما در بخش موشکی باور کردیم می‌توانیم اما در بخش‌های دیگر نه. ما در آن بخش دلال نداریم اما در بخش‌های دیگر نه. خدایی ناکرده توهین نمی‌کنم اما وجود عناصر ناسالم را نمی‌توانیم انکار کنیم.

وی افزود: اگر در فضای سالم و خودباوری حرکت کنیم بچه‌های ما کوثر را می‌سازند. چرا مردم عزیز ما باید درگیر مسائلی باشند که حق آن‌ها نیست؟ بیایید و از اقیانوس بزرگی که در اختیار شماست استفاده کنید. بسیج اساتید ما در سراسر کشور می‌تواند در این میدان حرکت کنند. ما با بخش‌های کوچکی از دولت توانسته‌ایم تعاملاتی را برقرار کنیم اما فعلا ماجرای قطره و دریاست.

غیب‌پرور تأکید کرد: ما در دوران دفاع مقدس یک فرمول کلی داشتیم که هنوز این فرمول درست است. می‌گفتیم اگر بخواهیم در یک عملیات پیروز شویم شرطش رعایت سه نکته است. ما آن زمان می‌گفتیم شرط پیروزی شناخت میدانی است که در آن قرار گرفت. باید جغرافیای خود را شناخت. اگر قرار باشد یک یگان به پیروزی برسد شناخت میدان قدم اول است.

وی افزود: شناخت نیروهای خودی نیز نکته دوم است. باید نیروهای خود را بشناسیم. نیروی لایزال الهی شهدا و حضور فعال مردم در انقلاب اسلامی پشت ما هستند، الان اولین دارنده گاز در جهان هستیم. انرژی‌های فسیلی داریم، مردم خوب و دین خوب داریم. من یک بار گفته‌ام زمانی که خداوند خواست ایران را خلق کند دامن‌اش را تکاند و همه نعمات را به این سرزمین داد.

رئیس سازمان بسیج در ادامه گفت:‌ اگر به خیلی‌ها بر نخورد آسیب‌های ما معمولا در حوزه مدیریتی است. بخش دیگری از آسیب‌های ما متوجه بخش‌های غیرمتعهد است.

غیب‌پرور با اشاره به کشف انبارهای احتکار اجناس مورد نیاز مردم گفت:‌ ما از یک ماه پیش در موضوع لو دادن انبارهایی که اجناس مردم را احتکار کردند، وارد شدیم. شخصی در یک استانی در کشور ۹۰ تن شکر را احتکار کرد، اینکه دیگر دولتی نیست. بخش‌های غیردولتی هستند که آن‌ها هم رحم نمی‌کنند. بیکاری، گرانی و تورم آسیب‌هایی است که در بخش خودی وجود دارد.

وی در ادامه اظهاراتش یادآور شد: شناخت دشمن نکته سومی است که باید آن را رعایت کرد. دشمن ما کیست؟ پاسخ به این سوال را در دنیا می‌بینید. بخشی از مشکلات ما حاصل عملیات روانی است که دشمن به راه انداخته است. اگر قرار شود که حتما خواهد شد ما در عرصه انقلاب اسلامی پیروزمندانه حرکت کنیم نباید از امید بترسیم چرا که انقلاب اسلامی راهی برای تعالی نوع بشر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تأکید کرد: البته تحقق این مهم زحمت دارد. تا خطر و تهدیدی نباشد ظفر نخواهد آمد؛ این سنت الهی است. مگر حضرت ابراهیم اول در آتش نیفتاد و بعد خداوند او را به امامت مردم منصوب کرد.

وی در پایان گفت: می‌توانیم به خداوند بگوییم مردم ما ۴۰ سال امتحانات سختی را پشت سر گذاشتند. دیگر انتظار فرج داریم؛ ما مردم آبدیده‌ای هستیم. این اوضاع اقتصادی کشور تلخ است و همه ما درگیرش هستیم اما به فضل خداوند از آن عبور خواهیم کرد. حق نداریم خود را ببازیم چرا که درس بزرگ امید داشتن به داشته‌های خود را از سیدالشهدا گرفته‌ایم.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
0
8
خواست اکثریت رای دهندگان به تعامل و همکاری با تمام کشورهای جهان بوده و مقابل نظر شماست به نظر اکثریت احترام بگذارید و... هر کس با شما هم عقیده نیست دشمن کشور نیست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
0
9
شما كه سياستمدار نيستي...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
0
8
يعنى تا الان ايشان متوجه نشدند كه مشكلات سياسي است نه اقتصادى
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
0
3
چه اصراري است كه مسايل زميني را اسماني كنيم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
1
0
جواب ناشناس ۹:۴۳

اصراری نیست کوردلان را اجباری نیست بر فهم مسائل آسمانی چون فقط عالم ماده را میبینند و چشمشان بر عالم معنی کور است مسائلی آسمانی هست که اگر برای زمینی هایی که ظرفیت محدود و سینه تنگ دارند بگویی جفاست پس با نامحرمان خموش باش تا روزی که مکر خدا بر آنان فرود آید چرا که ظهوری که مومنان و عالمان امت با دل خدایی میبینند برای منکران عذاب و نقمت و خشم الهی و بسته شدن باب توبه خواهد بود.
معزالاولیاء همان مذل الاعداء است این مفاهیم آسمانی را به سخره بگیرید و منکر شوید چنانچه امت های پیشین هم اینها را افسانه دانستند اما آنگاه که اراده خدا بر آیت کبری تعلق گیرد منکران را نجاتی نیست.
یک جانباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
0
1
اثر گذاری پیامهای الهی زمانی است که اول به وعده های مادی خودتان در اول انقلاب که مدعی انها بودید عمل می می کردید ..بعد ...
مگر غیر از این است که ادم گشنه دین و ایمان سرش نمی شود .. البته گشنه نه به معنای اینکه نونی نخوریم و گشنه بماندیم .. نه .. گشنه به معنای آنکه اگر هست.. که میفرمایید خدا دامنش را تکان داده و همه نعمتهایش را در این سرزمین و.. برای همه این نعمتها باشه و اگر نیست برای هیچکس نباشه و..................................................................................
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x