loading...
کد خبر: ۵۴۹۹۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
"سال ۹۰ برخی از مسئولین در همین کشور گفتند کسی حق ندارد به سوریه برود"
حجت‌الاسلام شیرازی تاکید کرد: مجلس دیروز تصویب کرد جمهوری اسلامی به کنوانسیون FATF بپیوندد، یعنی ما دست از حمایت از لبنان، سوریه و عراق برداریم. غیر از این است؟ شورای نگهبان امروز وظیفه دارد جلوی این حرکت را بگیرد.
آفتاب‌‌نیوز :
حجت الاسلام علی شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه در جمع تعدادی از پاسداران در سخنانی پیرامون مسایل اخیر در کشور و واکنش نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه به تصویب CFT: یعنی ما دست از حمایت از لبنان، سوریه و عراق برداریم؟ غیرت ما کجا رفته؟ شورای نگهبان وظیفه دارد جلوی FATF را بگیرد| سپاه اجازه نخواهد داد اسلامی غیر از اسلام امام و رهبری در کشور حاکم شودانطباق شرایط امروز جامعه با شرایط زمان امام حسین(ع) اظهار داشت: ماه محرم ماه حسین بن علی علیه السلام است. امام حسین در مدینه با یک صحنه روبرو شد. دنبال بیعت گرفتن از حسین بن علی علیه السلام با یزید بودند. امام یک جمله دارند که‎ می‌فرمایند: «اگر مثل منی با یزید بیعت کند فاتحه اسلام خوانده می‌شود.»

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ وی افزود: این جمله حسین بن علی روشن می کند که اگر جایی اسلام در خطر بود امام جامعه اسلامی باید در مقابل این خطر فریاد بزند و بیان کند. امام حسین علیه السلام چون دید اسلام در خطر است قیام کرد. شبیه این جمله امام حسین توسط امام بزرگوار ما امام خمینی (رحمه الله) در هشتم آبان سال ۱۳۴۳ فرمودند که اسلام در خطر است چون اسلام در خطر است، من فریاد می زنم. امام یک جمله دارد در آن سخنرانی و می فرماید: علمای قم ، علمای تهران، علمای مشهد، علمای نجف، علمای شیراز من اعلام خطر می‌کنم امروز اسلام در خطر است.

شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به تشابهات انقلاب اسلامی با نهضت حسینی اشاره و اظهار داشت: اینکه می‌گوییم انقلاب امام نشات گرفته از انقلاب حسین بن علی است این تشابه وجود دارد حسین‌بن‌علی فریاد می‌زند اسلام در خطر است، امام هم می فرمایند اسلام در خطر است.

وی درباره تفاوت عصر انقلاب با عصر امام حسین(ع) تصریح می‌کند: یک تفاوت بین عصر امام حسین(ع) و عصر امام(ره) وجود داشت این تفاوت این بود که وقتی امام اعلام خطر کرد مردم حرکت کردند مردم از امام حمایت کردند اما در عصر حسین بن علی بعضی‌ها باور نکردند.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه در ادامه اشاره ای تاریخی به وقایع قبل از شهادت امام حسین(ع) داشت و با ذکر نمونه‎هایی تاریخی از صدر اسلام گفت: شهید مطهری در کتاب حماسه حسینی می فرمایند، وقتی حسین بن علی کشته شد خبر رسید به مردم مدینه. مردم مدینه اول باور نکردند گفتند مگر می شود کسی پسر پیغمبر را بکشد! امکان دارد! مثل امروز هم نه خبرگزاری و اینترنت و موبایل و امکان تماس گرفتن و خبر گرفتن نبود. گفتند یک هیئتی را بفرستیم شام تا بررسی کنند. یک هیئتی را فرستادند شام، چند نفر رفتند بررسی کردند و برگشتند و آمدند مدینه و خبر پیچید در مدینه که هیئت برگشته است و اعلام کرد که مردم جمع شوید که هیئت خبر را اعلام کند، گفتند حسین بن علی به دستور یزید بن معاویه کشته شده است.

وی ادامه داد: مردم مدینه وقتی این خبر را شنیدند گفتند عجب حسین‌بن‌علی در مدینه گفت اگر یزید حاکم شود فاتحه اسلام باید خوانده می شود ما باور نکردیم تصور نمی‌کردیم این جور اتفاقی بیافتد. اگر مردم مدینه در همان زمانی که حسین بن علی در مدینه بود بیعت می‌کردند و تسلیم به مبارزه با یزید می‌گرفتند و همراه حسین‌بن‌علی حرکت می‌کردند، نیاز به حادثه ای مثل حادثه عاشورا نبود،کسی جرات نمی‌کرد حسین بن علی را بکشد.

شیرازی تصریح کرد: اگر آن روزی که مسلم آمد کوفه، مردم با مسلم بودند اگر در کنار مسلم مانده بودند یا از ترس جان یا به بهانه دنیا و زندگی و پول و مقام تسلیم عبیدالله نمی‌شدند حسین بن علی کشته می‌شد؟ اگر مردم کوفه آن زمانی که آمدند اطراف دارالاماره برای آزادی هانی (هانی از بزرگان کوفه بود آمدن دستگیرش کردند و بردند به دارالاماره)، شریح قاضی خیانت کرد. مردم به او اعتماد داشتند. داخل کاخ کوفه هانی بن عروه را کتک زدند و مجروح کردند؛ اما شریح قاضی آمد بالای دارالاماره به مردم گفت: من هم اکنون از پیش هانی می آیم و با عبیدالله الان جلسه دارد، جلسه تمام شد بیرون می آید، نگران نباشید بروید خانه‌هایتان. مردم هم به حرف این قاضی اعتماد داشتند و حرف او را باور کردند و برگشتن به خانه هایشان، آیا اگر مردم در اطراف دارالاماره مانده بودند، جمعیت آن روز می توانست کاخ عبیدالله را زیر و زبر کند. چه اتفاقی افتاد؟

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه اظهار داشت: خیانت خواص چه کرد. اگر آن روزی که علی بن ابیطالب ۴ ماه با معاویه جنگید و معاویه با کمک عمروعاص نیرنگ کرد و قرآن ها را بر سر نیزه بردند، یک عده فریب خوردند گفتند ما با قرآن بجنگیم با مسلمان بجنگیم آنها مسلمان ما هم مسلمان. جریان حکمیت را به وجود آوردند! کار به جایی رسید که علی بن ابیطالب دستور داد به مالک بگویید برگردد؛ زیرا همین هایی که الان بر علیه معاویه می جنگند علی بن ابی طالب را به قتل خواهند رساند.

وی با بیان اینکه اینها تجربه‌های تاریخی ماست، گفت: در عصر امام حسن(ع) یک عده به امام خیانت کردند، چه کسی خیانت کرد؟ فرمانده لشکر امام حسن(ع) رفت ملحق شد به معاویه، اگر این خیانت در پرونده فرمانده امام حسن نبود آیا می توانستند بر امام حسن صلح را تحمیل کنند. یا اینکه این لشکر عظیم می توانست کاخ معاویه را زیر و زبر کند.

شیرازی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار بسیجیان گفت: امام خامنه‌ای در جمع بسیجیان یک جمله فرمودند این جمله را خوب دقت کنید. مقام معظم رهبری روز پنجشنبه در اجتماع بسیجیان سراسر کشور فرمودند: یک عده‌ای در درون کشور می‌گویند حل مسائل کشور به این است که ما پناه ببریم به آمریکا، پناه ببریم به دشمن. بعد یک جمله فرمودند: تا من زنده ام اجازه امضای چنین تعهدی را به هیچکس نمی‌دهم.

وی ادامه داد: من سوال دارم آیا اتفاق خاصی در کشور افتاده یا در حال افتادن است. معلوم می شود که رهبر انقلاب فریاد می‌زند یک اتفاقی دارد، می‌افتد. این که امام حسین می فرماید یزید حاکم شود یک اتفاق دارد می‌افتد اینکه امام می فرماید علمای قم علمای مشهد علمای نجف من اعلام خطر می‌کنم معلوم است که سال ۴۳ دارد یک اتفاق در کشور می افتد. می خواهند ایران را وابسته به آمریکا کنند. سال ۴۳ قانون تصویب کردند. قانون کاپیتولاسیون که زیر و بم ایران را آمریکایی کنند، خیانت به کشور است. آن روز امام برای این مسئله فریاد زد وقتی امام علیه آمریکا فریاد زد امام را از کشور تبعید کردند.

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه افزود: یک عده ای در این کشور تا بن دندان آمریکایی بودند و تا به اربابشان برخورد، امام را تبعید کردند، اگر امروز مقام معظم رهبری فریاد می‌زنند که مواظب باشید که عده‌ای می‌خواهند کشور را  به سمت آمریکا ببرند، وظیفه ما چیست؟ باید بنشینیم نگاه کنیم که بعد از حادثه بزنیم پشت دستمان که وا مصیبتا اگر ما در مهرماه سال ۹۷ آگاه بودیم این اتفاق نمی افتاد بعد هیئت بفرستیم بررسی کنند که چه کار می‌خواهد بکند چه کردند بعد از وقوع واقعه بررسی فایده ای ندارد! مردم مدینه بعد از واقعه بر سرشان زدند اما فایده ای نداشت!

شیرازی درادامه به تبیین وظایف نیروهای انقلابی در ابطه با حوادث اخیر و خاصاً FATF پرداخت و تاکید کرد: اینکه مقام معظم رهبری چند ماه قبل به صراحت فرمودند چیزی که استکبار می‌خواهد بر ملت ایران دیکته کند ملت ایران این پیمان را نباید امضا کند. مجلس شورای اسلامی دیروز تصویب کرد که جمهوری اسلامی به کنوانسیون اف ای تی اف بپیوندد، یعنی ما دست حمایت از لبنان ، سوریه و عراق برداریم. غیر از این است؟!

وی تاکید کرد: شما حرفهای مقام معظم رهبری را دقت کنید عبارت را نگاه کنید چه خبر است! وظیفه ما در قبال این قانون چیست؟ شورای نگهبان امروز وظیفه دارد جلوی این حرکت را بگیرد. شما عبارت دیروز وزیر امور خارجه را نگاه کنید، می  گوید؛ من و رئیس جمهور هیچ نامه و تعهدی را امضا نمی کنیم که با پیوستن به این قانون به اصطلاح استکباری مشکلات کشور حل  شود. اگر این قانون را امضا نکنیم فشار آمریکایی‌ها بر ما بیشتر می شود یعنی ما با فشار آمریکایی‌ها این کار را انجام می‌دهیم. غیرت ما کجا رفته؟ نباید فریاد بزنیم؟

 نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گفت: هر چه علمای قم پیغام دادند، همین سه روز قبل نامه نوشتن به رئیس مجلس که این ننگ را از دامان مجلس پاک کنید. در این کشور دارد یک اتفاق می افتد فردا هم می گویند ورود شما به کشورهای دوست ممنوع است. هر جایی که قرار است از مظلوم حمایت بشود حق ندارید اسم لبنان و حزب الله را ببرید شما حرف های آمریکایی ها را مرور کنید، این حرف بنده نیست!

شیرازی درباره راهبردها و برنامه های آمریکا  علیه ایران در منطقه تصریح کرد: سران آمریکا و اسرائیل و سازمان سیا اعلام می‌کنند که باید ما جلوی نفوذ ایران در منطقه را بگیریم ما باید جلوی قدرت ایران و قدرت موشکی ایران را بگیریم. ما امروز اعلام می‌کنیم که پشت سر ولایت ایستاده‌ایم. من قبلا ًدر جمع مردم گفتم تا زمانی که زنده هستیم اجازه نخواهیم داد هیچکس رابطه با آمریکا را برقرار کند. اجازه نخواهیم داد مبانی انقلاب، مبانی امام‌ و مبانی اعتقادی زیر سوال برود. حاضریم جان بدهیم، حاضریم خانواده مان قطعه قطعه شود، اما  انقلاب آسیب نبیند. شکست انقلاب یعنی شکست اسلام، شکست جمهوری اسلامی یعنی شکسته قدرت مسلمانان در دنیا و پیروزی آمریکایی‌ها.

 وی در  ادامه با تبیین فشار آمریکایی‌ها و راهبردهای آنها با برخی افراد داخلی در جهت عدم حمایت ایران از مقاومت تاکید کرد: آمریکایی‌ها تصور نکنند که با این حرکت ها ملت ایران سست خواهد شد. این ملت در مسیر انقلاب ایستاده است حتی اگر یک عده خواص اشتباه بر‌وند! سال ۷۸