کد خبر: ۵۵۲۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
گردن‌بندهای مروارید، الماس‌ها و انگشتری که گیر موی ملکه ماری آنتوانت بر آن است، از سوی حراجی ساتبی به نمایش گذاشته خواهد شد. خاندان سلطنتی فرانسه پس از انقلاب جواهرات را به بیرون از پاریس قاچاق کردند.
آفتاب‌‌نیوز :
تور سلطنتی

این مجموعه همچنین شامل یک گل سینه الماس و یک جفت گوشواره است. این جواهرات در هنگ کنگ، نیویورک، مونیخ و لندن و نمایشگاه‌های دیگری در سراسر جهان به نمایش درآمده‌اند.
تور سلطنتی این مجموعه همچنین شامل یک گل سینه الماس و یک جفت گوشواره است. این جواهرات در هنگ کنگ، نیویورک، مونیخ و لندن و نمایشگاه‌های دیگری در سراسر جهان به نمایش درآمده‌اند.
الماس‌های یک تاج

حراجی ساتبی همچنین قطعات دیگری را به حراج خواهد گذاشت که به دیگر شخصیت‌های تاریخی تعلق داشته‌اند مانند الماس‌هایی که زمانی متعلق به دوست و برادر شوهر ماری آنتوانت، شارل دهم بوده‌اند. این سنگ‌های قیمتی در سال ۱۹۱۲ بود که در یک تاج به کار گرفته شدند.
الماس‌های یک تاج حراجی ساتبی همچنین قطعات دیگری را به حراج خواهد گذاشت که به دیگر شخصیت‌های تاریخی تعلق داشته‌اند مانند الماس‌هایی که زمانی متعلق به دوست و برادر شوهر ماری آنتوانت، شارل دهم بوده‌اند. این سنگ‌های قیمتی در سال ۱۹۱۲ بود که در یک تاج به کار گرفته شدند.
بازنمایی تاریخ

جواهراتی که روزی ماری آنتوانت، ملکه فرانسه، از آنها استفاده می‌کرد، ۲۰۰ سال پس از نگهداری در کلکسیونی خصوصی در لندن به حراج گذاشته خواهد شد. دانیلا ماستی، از حراجی ساتبی، می‌گوید که هر یک از قطعات این جواهرات
بازنمایی تاریخ جواهراتی که روزی ماری آنتوانت، ملکه فرانسه، از آنها استفاده می‌کرد، ۲۰۰ سال پس از نگهداری در کلکسیونی خصوصی در لندن به حراج گذاشته خواهد شد. دانیلا ماستی، از حراجی ساتبی، می‌گوید که هر یک از قطعات این جواهرات "به‌طور مطلق آکنده از تاریخ" است.
گردنبند مروارید و آویزه الماس

کارشناسان تخمین می‌زنند که این گردنبند مروارید طبیعی در اندازه ۲۶ در ۱۸ میلی‌متر وقتی در ماه نوامبر ۲۰۱۸ به حراج گذاشته شود، بین یک تا دو میلیون دلار به فروش خواهد رفت. این گردنبند یک قطعه از ده قطعه این مجموعه است که ملکه فرانسه از آنها استفاده می‌کرده است.
گردنبند مروارید و آویزه الماس کارشناسان تخمین می‌زنند که این گردنبند مروارید طبیعی در اندازه ۲۶ در ۱۸ میلی‌متر وقتی در ماه نوامبر ۲۰۱۸ به حراج گذاشته شود، بین یک تا دو میلیون دلار به فروش خواهد رفت. این گردنبند یک قطعه از ده قطعه این مجموعه است که ملکه فرانسه از آنها استفاده می‌کرده است.
الماس‌های سرخ و یک تار مو

یک حلقه انگشتر الماس، با حروف م آ به نشانه ماری آنتوانت، شامل یک گیر موی سر ملکه هست. کل قطعات به نمایش درآمده در حال حاضر در اختیار خاندان سلطنتی ایتالیایی بوربون- پارما است.
الماس‌های سرخ و یک تار مو یک حلقه انگشتر الماس، با حروف م آ به نشانه ماری آنتوانت، شامل یک گیر موی سر ملکه هست. کل قطعات به نمایش درآمده در حال حاضر در اختیار خاندان سلطنتی ایتالیایی بوربون- پارما است.
بازگشت جواهرات به خانواده

پس از انقلاب ۱۷۸۹، لویی شانزدهم و ملکه ماری آنتوانت قصد داشتند از کشور بگریزند. در آن زمان، ماری آنتوانت جواهر خود را در یک صندوق چوبی گذاشت و آن را به بروکسل فرستاد، جایی که قرار بود از آن بگذرند تا به امپراتوری اتریش برسند. نقشه فرار شکست خورد، اما آخرین کودک بازمانده ملکه، ماری ترزا (تصویر بالا) در سال ۱۷۹۵ آزاد شد و توانست این گنجینه را پس بگیرد.
بازگشت جواهرات به خانواده پس از انقلاب ۱۷۸۹، لویی شانزدهم و ملکه ماری آنتوانت قصد داشتند از کشور بگریزند. در آن زمان، ماری آنتوانت جواهر خود را در یک صندوق چوبی گذاشت و آن را به بروکسل فرستاد، جایی که قرار بود از آن بگذرند تا به امپراتوری اتریش برسند. نقشه فرار شکست خورد، اما آخرین کودک بازمانده ملکه، ماری ترزا (تصویر بالا) در سال ۱۷۹۵ آزاد شد و توانست این گنجینه را پس بگیرد.
ماری آنتوانت، ملکه اتریشی فرانسه

این ملکه مشهور در وین به دنیا آمد و کوچک‌ترین دختر ملکه ترزا و همسرش فرانسیس اول بود. او در سال ۱۷۷۰ و هنگامی که ۱۴ ساله بود با لویی آگوست، ولیعهد فرانسه، ازدواج کرد و چهار سال بعد ملکه فرانسه شد. با پیروزی انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹، ماری آنتوانت در حصر خانگی قرار گرفت و سرانجام در سال ۱۷۹۳ اعدام شد.
ماری آنتوانت، ملکه اتریشی فرانسه این ملکه مشهور در وین به دنیا آمد و کوچک‌ترین دختر ملکه ترزا و همسرش فرانسیس اول بود. او در سال ۱۷۷۰ و هنگامی که ۱۴ ساله بود با لویی آگوست، ولیعهد فرانسه، ازدواج کرد و چهار سال بعد ملکه فرانسه شد. با پیروزی انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹، ماری آنتوانت در حصر خانگی قرار گرفت و سرانجام در سال ۱۷۹۳ اعدام شد.
منبع: دویچه وله
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x