کد خبر: ۵۵۴۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۸
تعداد نظرات: ۱۷ نظر
علم‌الهدی گفته "اگر قرار باشد نفت ایران صادر نشود، یک قطره نفت از خاورمیانه و تنگه هرمز نیز صادر نخواهد شد"
امام جمعه مشهد گفت: تهدید آمریکا که با آغاز تحریم‌های نوبت دوم از روز 13 آبان تا جایی به پیش خواهد رفت که یک قطره نفت از ایران صادر نشود، مصداق فرمایش امام خمینی(ره) است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
آفتاب‌‌نیوز :
آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به سیزدهم آبان‌ماه، روز استکبارستیزی، اظهار کرد: 13 آبان امسال در تقارن با اربعین حسینی(ع) قرار گرفته است. اربعین نمایشگاه استکبارستیزی بود و آنچه که تمام مجاهدات اهل‌البیت سیدالشهدا در فصل دوم انقلاب کربلا، یعنی فصل اسارت، تبلور پیدا کرد در جریان اربعین و در روز اربعین به عنوان روز تمام و کمال فصل دوم انقلاب بود.

به گزارش آفتاب‎نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ وی ادامه داد: عصاره آنچه که در عرصه فصل دوم انقلاب اجرا شد، دقیقاً استکبارستیزی بود. شما در هیچ‌کجای دنیا این نوع استکبارستیزی را پیدا نمی‌کنید که بازوهای یک خانمی را با طناب بسته باشند و او در دل قدرت مستکبر و در دوران بحران و تمام جنایت‌گری‌های یک جریان استکباری با  قدرت فریاد بزند که یزید من همه چیز تو را کوچک دیدم؛ همه چیز تو ناچیز است و تو پوچ و هیچ هستی.

امام جمعه مشهد: تنگه هرمز مین‌گذاری شده و ایران تمام مین‌گذاری‌ها را پاسداری می‌کند| اگر نفت ایران صادر نشود، ساعت ۵ صبح هر روزی که اراده کنیم ۳ کشتی نفتی عربستان مصادر شده و پرسنلشان را هم اسیر می‌گیریم!/ به محض دستور ایران، موشک‌های قادر که همراه با فناوری آن به انصارالله داده شده، تمام تأسیسات نفتی عربستان را از کار می‌اندازدعلم‌الهدی با بیان این‌که «جبهه استکبارستیزی جهانی که امروز در شیعه اهل‌بیت متبلور است به دلیل قهرمان استکبارستیزی، دختر قهرمان امیرالمومنین(ع)، است»، تصریح کرد: زینب استکبارستیزی را به ما آموخت؛ استکبارستیزی جریان و اساس وجود هستی شیعه است و ۱۳ آبان نیز روز استکبارستیزی است. هر استکبارستیزی در مقابل یک جنایت مستکبر است. استکبارستیزی زینب در مقابل جنایت یزید صورت گرفت و ۱۳ آبان  نیز از مسئله اول آن که کاپیتولاسیون بود تا چهارمین مرحله آن که گرفتن جاسوس‌خانه آمریکا بود، همه در مقابل مظالم آمریکا بود و این استکبارستیزی در مقابل ظلم آمریکا صورت گرفت.

وی افزود: در حال حاضر آمریکا همانند یزیدی که شروع کرد با چوب به لب و دندان سر بریده امام حسین(ع) زدن، مستاصل شده است. آمریکا چهل سال است در همه فتنه‌ها، توطئه‌ها و حرکت‌های استکباری و مظالم خود شکست خورده و الان هم مانند یزیدی که با چوب به لب و دندان زد، قصد کرده تا بالاترین و قوی‌ترین و فجیع‌ترین جنایت‌ها و مظالم خود را انجام داده و تحریم‌های نوبت دوم را اجرا کند. 

امام جمعه مشهد با اشاره به دو سخن امام خمینی(ره) به مناسبت ۱۳ آبان، یادآور شد: عبارت اولی که امام به آمریکا گفتند «شیطان بزرگ» بود. تعبیر از آمریکا به عنوان شیطان بزرگ امروز یک عبارت جا افتاده در دنیاست و تنها ما به آمریکا شیطان بزرگ نمی‌گوییم و در همه مقالات و خطاب‌های ضدآمریکایی دنیا دیگر اسم آمریکا را نمی‌آورند و از اصطلاح «شیطان بزرگ» استفاده می‌کنند. جمله دومی که امام در سال 1358 در مقابل تهدید‌های آمریکا فرمودند این عبارت بود که «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»؛ این عبارت نیز امروز همه جای دنیا جا افتاده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ چهل سال عمر انقلاب ما ثابت کرد آمریکا در مقابل همه توطئه‌ها شکست خورد و و فرمایش امام ثابت شد که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. این تهدیدی هم که اخیراً کرده که روز ۱۳ آبان تحریم‌های نوبت دوم را اجرا خواهد کرد تا جایی که یک قطره نفت از ایران صادر نشود  هم مصداق فرمایش امام است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

علم‌الهدی افزود: آن روز که امام فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مردم فکر کردند که امام دارد شعار می‌دهد و عصبانی است، اما چهل سال عمر انقلاب ما ثابت کرد که این کلام یک کلام وحی‌مانند بود که در کلام امام جاری شد و ثابت کرد آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. آمریکا در هر دوره‌ای شکست خورد و در این دوره هم شکست می‌خورد.

وی بیان کرد: آمریکا می‌گوید نمی‌گذارد یک قطره نفت از ایران صادر شود و در برابر این جمله مقام معظم رهبری و تمام شخصیت‌های کشوری می‌گویند اگر قرار باشد یک قطره نفت از ایران صادر نشود، یک قطره نفت از خاورمیانه و تنگه هرمز نیز صادر نخواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که «این گفته شعار و تهدید نبوده و برابر واقعیت است»، گفت: این یک واقعیت است و من آن را از خودم نمی‌گویم واین مسئله تحلیل شخص من نیست. یک وقت خیال نکنید بنده آمده‌ام و اطلاعات نظامی کشور را در نمازجمعه بیان می‌کنم. این تحلیلی از فرانس ژیرس که استاد دانشگاه جنگ است که در مقاله‌ای در مجله جنگ جهانی(world war) رویارویی ایران را با کشورهای عربی و آمریکا توضیح می‌دهد.

وی ادامه داد: بر اساس این تحلیل تنگه هرمز مین‌گذاری شده و ایران تمام مین‌گذاری‌ها را نظارت و پاسداری می‌کند. روزانه ۳ کشتی نفتی عربستان سعوی از تنگه هرمز عبور می‌کند. اگر قرار شد کار به جایی برسد که نفت ایران صادر نشود ساعت ۵ صبح هر روزی که اراده کنیم ۳ کشتی نفتی عربستان سعودی مصادر شده، نفتشان را مصادره می‌کنیم و پرسنلشان را هم اسیر می‌گیریم.

علم‌الهدی افزود: ایشان می‌گوید که در درجه اول بعد از مصادره در سکو میدان مشترک نفتی امارات و قطر توسط ایران بسته می‌شود. اگر بنا باشد، با یک موشک ایران کل پایگاه وفاق قطر تعطیل خواهد شد. آن‌ها در صدد مقابله برمی‌آیند که از هوا به ایران حمله کند، ۶ فرودگاه بین‌المللی دبی، ابوظبی، شارجه، ریاض، جده و دوحه و بحرین در همان لحظه هدف موشک قرار می‌گیرد و ارتباطشان قطع می‌شود. تنها در فاصله ۳۰ دقیقه تمام مسیرهای هوایی و دریایی کشورهای خلیج فارس در شلیک موشک ما منهدم خواهد شد و همه راه‌ها قطع می‌شود.

وی در ادامه بیان این تحلیل، گفت: دو پایگاه نظامی اتئلاف نظامی حاشیه خلیج فارس با موشک‌های نقطه‌زن ایران از به کلی از کار می‌افتد و قدرت نظامی‌شان به نصف کاهش می‌یابد. به محض دستور ایران، موشک‌های قادر که همراه با فناوری آن به انصارالله داده شده، برای نابودی تأسیسات نفتی پالایشگاه آرامکو عربستان کافی است و تمام تأسیسات نفتی عربستان را از کار می‌اندازد.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: آمریکا و متحدانش هنگامی می‌آیند که دارندگان نیمی از ثروت جهان، یعنی چهارپنجم سوخت فسیلی جهان، در زمان کوتاهی به عصر حجر بازگشته‌اند و وجود ندارند. کل اقتصاد جهان که عمدتاً صاحب آن‌ها این کشورهای عرب هستند از کار می‌افتند و قیمت نفت در همان لحظه به بشکه‌ای ۴۰۰ دلار می‌رسد.

وی تصریح کرد: این استاد جنگ که برخی می‌گویند رئیس اتاق جنگ ناتو نیز هست، می‌گوید که در این وضعیت شلیک موشک‌های ایران تنها دو پایگاه موشکی، دبی، منامه، ابوظبی، شارجه، کویت، جده و ریاض و... را نابوده کرده و ۱۱۰ پایگاه موشکی دیگر ایران دخالتی نمی‌کنند. بنا بر تشخیص این فرد اگر بنا شد ایران تصمیم بگیرد یک قطره نفت از منطقه خارج نشود به فاصله نیم ساعت همه کشورهای حاشیه خلیج فارس نابود خواهند شد و به فاصله یک ساعت هم دو کشور بزرگ امارات و عربستان نابود می‌شود. یک ساعت و نیم می‌گذرد و آمریکا هیچ چیزی در این منطقه ندارد. این در حالی است که هنوز سراغ اسرائیل نرفته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: دلیل این‌که ما دم از ولایت‌فقیه و حجت امام زمان(عج) می‌زنیم، این است که همه مدیریت‌ها از دفاع مقدس تا به امروزبا فرماندهی ولی‌فقیه انجام شده است.

امام جمعه مشهد بیان کرد: اگر دولت‌ها و مجلس‌ها در این مدت به رهنمودهای ولی‌فقیه را در مدیریت اقتصادی کشور عمل می‌کردند، هم‌اکنون اقتصاد ما در کجا قرار داشت؟ آمریکا می‌خواهد از ۱۳ آبان جنگ اقتصادی خود را شروع کند. اگر جلوی فروش نفت را بگیرد این‌گونه می‌شود، اما در سایر مسائل اقتصادی ممکن است با آغاز تحریم‌های آمریکا شوک اقتصادی به کشور وارد شود.

وی اظهار کرد: آقایانی که می‌گویند جنگ اقتصادی است آرایش‌گری نظامی خودشان در این جنگ چیست؟ آقایان اقتصادی در دولت و مجلس چه برنامه‌ای برای این جنگ دارند چه آرایش‌گری اقتصادی دارد؟ دو سه وزیر تازه‌نفس به وزارتخانه‌های اقتصادی آمده‌اند، آیا این افراد از این جنگ خبر دارد یا ندارد؟ اگر خبر ندارند که چگونه به وزارت رسیده‌اند و اگر خبر دارند بگویند برنامه‌شان در تقابل با این جنگ اقتصادی چیست؟ شما وزیر نشده‌اید که یک ساختمان وزارت‌خانه را مدیریت کنید. شما وزیر شدید که در صف اول مقابله با جنگ اقتصادی آمریکا قرار بگیرید. برنامه‌ها و آرایش شما در این جنگ اقتصادی چیست؟ به مردم بگویید تا بدانند برنامه شما چیست.

علم‌الهدی اضافه کرد: این حرف امام(ره) که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، حرفی قطعی است و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. حتی اگر شما هیچ کاری نکنید مردم به صحنه می‌آیند و با مقاومت همه چیز را جواب می‌دهند و این هم قدرت نظامی ما است، اما در عین حال آقایان چه پدافند و چه آرایشی دارند؟ این مسئولین چه برنامه‌ای دارند؟ به مردم بگویند تا مردم در جریان قرار بگیرند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
18
7
امیدوارم در حد حرف نباشه
و در عمل نشان بدیم تا
پوزه دشمنان به خاک مالیده شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
2
15
شما که تا دیروز عاشق تحریم بودی ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
15
7
احسنت اگر هم این حرف ها خیلی با واقعیات نخواند باز هم روحیه مردم را بالا میبرد مانند سخنان روحانی که گفت تنگه هرمز را میبندیم. اگر مردم حس کنند مسئولان ترسیده اند و روحیه خود را واداده اند ، خود یک فاجعه است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
3
11
... منتظر رفاه هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
3
15
نقش ايشان چيست كه اين حرف ها را بيان ميكند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
3
15
مگر این اقا چکاره است که به جای شورای امنیت ملی تصمیم گیری میکنه
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
2
13
قطر که با ما رابطه خوبی دارد چرا این کشور را هم به دشمنان مان اضافه کردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
2
15
ببخشید ایشون وزیر دفاعه یا رییس جمهور یا مسوول سیاست خارجی مملکت؟ به چه حقی توو هر زمینه ای اظهار نظر میکنن؟ مگه مملکت صاحب نداره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
1
13
مگر کشور خراسان مرز آبی دارد ؟
ناشناس
|
-
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
1
7
خسته نباشی دلاور
قادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
0
4
چه حرفا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
0
9
ما مردم مشهد از ملت عذر خواهی می کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
0
9
وقتی استان قدس رضوی در اختیار ایشون و دامادشون هست دقیقاً نمیدونن تو مملکت چه خبره چون فقط دور و بر خودشون رو می بینن
مهدی
|
-
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
6
0
تاکور شود هرانکه نتواند دید...احسنت سید....
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
3
0
احسنت به ادمهای دلسوز و نابود باد بر خائنین به ملت و مملکت
مرد باشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
2
0
یک وقت خیال نکنید بنده آمده‌ام و اطلاعات نظامی کشور را در نمازجمعه بیان می‌کنم. این تحلیلی از فرانس ژیرس که استاد دانشگاه جنگ است که در مقاله‌ای در مجله جنگ جهانی(world war) رویارویی ایران را با کشورهای عربی و آمریکا توضیح می‌دهد
رضا
|
Romania
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
4
3
انشاله داماد ایشان رئیس جمهور شود تا ایشان دیگر حرفی برای زدن نداشته باشند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x