کد خبر: ۵۶۰۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
تعداد نظرات: ۵ نظر
خودروسازان باز هم از یک آزمون دیگر در فروش محصولاتشان مردود شدند
ولع خودروسازان برای دریافت پول از دست مردم به بهانه ثبت نام های مدت دار از ابتدا هم فرجام خوشی را نمودار نمی کرد؛ اکنون خودروسازان به متقاضیان پیشنهادات عجیب و غریب می‌دهند./متاسفانه سازمان به اصطلاح حامی مردم یعنی سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در هیچ کجای این قراردادها نقش آفرین نیست و به نظر می رسد تنها به یک سازمان نمادین در بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت تبدیل شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
اگر چه ولع خودروسازان برای دریافت پول از دست مردم به بهانه ثبت‌نام‌های مدت‌دار از ابتدا هم فرجام خوشی را نمودار نمی‌کرد اما اکنون پیشنهادات عجیب خودروسازان به خریدارانخودروسازان به متقاضیانی که موعد تحویل خودرویشان ماه هاست گذشته است، پیشنهادات عجیب و غریب می‌دهند.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ خودروسازان باز هم از یک آزمون دیگر در فروش محصولاتشان مردود شدند؛ همان‌هایی که با ولع بسیار طرح‌های پی در پی فروش خودرو را رونمایی می‌کردند و تلاش داشتند تا با سوءاستفاده از وضعیت بد بازار، هیجانات کاذب، نقش آفرینی دلالان و نااطمینانی مردم از آینده قیمت خودرو، مردم را به سمت خرید خودروهای خود ترغیب کنند و سناریوی تکراری خود را با استفاده از فراموشی مردم نسبت به عملکردقبلی خودروسازان، پیاده سازی نمایند.

بارها و بارها خودروسازان ثبت‌نام‌هایی را انجام داده و وقتی پای عمل رسیده، بدعهدی کرده‌اند؛ این هم تنها مختص یکی از آنها نیست، بلکه هم ایران‌خودرو و هم سایپا بار دیگر از اعتماد مشتریان که البته به دلیل انحصاری بودن بازار و عدم رقابت در آن چاره دیگری جز اعتماد به آنها نداشتند، سوءاستفاده کرده و بازار را با خیل عظیمی از افرادی مواجه کرده‌اند که اکنون موعد تحویل خودروهایشان رسیده اما دست شان به جایی بند نیست و از سوی خودروساز پیشنهادات عجیب و غریب می شنود؛ افرادی که به امید دریافت خودرو با نرخ های نظارت شده در طرح‌های ثبت‌نامی رنگارنگ خودروسازان شرکت کرده‌اند و اکنون با فرا رسیدن موعد تحویل خودروهایشان، دستشان به جایی بند نیست و بایدفرمانبردار خودروسازان باشند؛ چاره ای هم ندارند چرا که عموما مفاد قراردادهای پیش خرید به صورت یکسویه و با ترفندهای حقوقی به نحوی تنظیم می شود که جایی برای شکایت و یا احقاق حق خریدار باقی نمی ماند. متاسفانه سازمان به اصطلاح حامی مردم یعنی سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در هیچ کجای این قراردادها نقش آفرین نیست و به نظر می رسد تنها به یک سازمان نمادین در بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت تبدیل شده است.

تعداد بسیاری از خریداران خودرو که قراردادهایی را با خودروسازان دارند این روزها با مراجعه به نمایندگانی های فروش با در بسته مواجه می‌شوند و بعضا پیشنهادات عجیب و غریبی از آنها می شنوند به نحوی که حتی با تهدید از سوی برخی مدیران صنعت خودرو مواجه شده و با برخوردهای شدید حراستی از دفتر آنها بیرون رانده می شوند.

یکی از خریداران خودرو با بیان اینکه خودروی خود را باید تا مهرماه امسال تحویل می گرفته است، گفت: در مراجعات مکرر به نمایندگی فروش با این جمله مواجه شدم که اگر خودرو را نیاز دارم، می توانم آن را بدون قطعاتی مثل ایربگ یا بالابر برقی تحویل بگیرم و در قبال آن رضایت خود را از خودروساز اعلام نمایم، این در شرایطی است که در مفاد قرارداد چنین برخورد یک طرفه ای دیده نشده است.

وی افزود: ایربگ از جمله قطعات ایمنی الزامی یک خودرو به شمار می رود اما مشخص نیست که خودروساز با چه مجوزی چنین تحویلی را مجاز می داند، ضمن اینکه آیا سازمان ملی استاندارد در جریان چنین برخوردهایی هست؟

به گفته این خریدار خودرو، در برخی نمایندگی ها مردم به خصوص آنهایی که از خودروی ثبت نامی به عنوان ابزار کار استفاده می کنند با اخذ رضایتنامه خودروی بدون ایربگ هم تحویل می گیرند چرا که فرد برای گذران زندگی ناچار به تحویل گرفتن چنین خودرویی است؛ اما مشخص نیست سازمان ناظر بر عملکرد خودروسازان چه نظارتی بر این فرآیند دارد.

یکی دیگر از مشتریان صنعت خودرو با بیان اینکه خودروی خود را باید ماه ها پیش از خودروساز تحویل می گرفته است، گفت: مراجعات مکرر مردم به نمایندگی های خودروسازان عمدتا بدون پاسخ باقی می ماند، به خصوص اینکه مفاد قرارداد آنقدر یک سویه است که دست مشتری به هیچ کجا بند نیست، این در شرایطی است که معاونت بازاریابی و فروش خودروسازان هیچ پاسخ مشخصی مبنی بر زمان تحویل خودرو به مشتریان نمی دهد.

وی افزود: وقتی نماینده فروش با اصرار مکرر مشتریان در عمل به تعهدات خود مواجه می شود، اعلام می کند که مشتری می تواند انصراف داده و سود ۱۰ درصدی دریافت نماید؛ در حالی که سود ناشی از دیرکرد خودروساز بسیار بالاتر ازاین ارقام است.

منبع: خبرگزاری مهر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
-
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
0
0
من که میخام انصراف بدم و11ملیون پیش پرداخت پرایدم رو پس بگیرم.اگرهمه همین کاررو انجام بدن ادب میشن
ناشناس
|
-
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
0
0
من که میخام انصراف بدم و11ملیون پیش پرداخت پرایدم رو پس بگیرم.اگرهمه همین کاررو انجام بدن ادب میشن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
0
0
پس دولت چکاره است چرا برخورد نمی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
0
0
از ابتدا نباید ثبت نام کنید مردم اگر دست به دست هم می دادند برای همیشه خودروسازان را ادب میکردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
0
0
اگر ذوسه نفر از کسانی که دنبال دریافت پول بدون قانون را اعدام کننذمردم انها را اغدام می کند سر جایشان می نشینند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x