کد خبر: ۵۶۱۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳
وزیر خارجه بحرین در صفحه توئیتر خود از تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان در پی تونل‌های ادعایی حزب‌الله دفاع کرد و بار دیگر حزب‌الله را «تروریست» خواند.
آفتاب‌‌نیوز :
حزب‌الله که دو سال پیش در لیست تروریستی بحرین قرار گرفته بود، بار دیگر از سوی مسئولان رده‌بالای این کشور مورد هجوم قرار گرفت.

«خالد بن احمد آل‌خلیفه» وزیر خارجه بحرین پنجشنبه گذشته در صفحه توئیتر خود از ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره تونل‌های منتسب به حزب‌الله دفاع کرد و گفت: آیا اقدام تروریستی بحرین در حفر تونل از طریق مرزهای لبنان، تهدید صریح امنیت لبنان نیست.»

وزیر خارجه بحرین با نشان دادن چراغ سبز به رژیم صهیونیستی برای عربده‌کشی در منطقه گفت که «کشورهای همجوار باید مسئولیت و ماموریت رهایی از این خطری که آنها را هم تهدید می‌کند، بر عهده بگیرند.»

رژیم صهیونیستی اخیرا مدعی شده که جنبش مقاومت حزب‌الله از مناطق جنوبی لبنان، تونل‌هایی را زیر مناطق شمالی فلسطین اشغالی حفر کرده است و لذا عملیاتی موسوم به «سپر شمالی» را برای تخریب این تونل‌ها آغاز کرد.

ارتش رژیم اسرائیل مدعی است که حزب‌الله این تونل‌ها را با هدف اجرای عملیات‌های غافل‌گیر کننده علیه آنها حفر کرده است و به همین دلیل عملیات سپر شمالی را در سراسر مرز موسوم به «خط آبی» اجرا می‌کند.

برخی کشورهای از جمله روسیه در خصوص این عملیات رژیم صهیونیستی علیه لبنان هشدار دادند. مسکو از عملیات ارتش رژیم صهیونیستی برای شناسایی و تخریب تونل‌های منتسب به حزب‌الله حمایت کرد، اما به تل‌آویو هشدار داد  نباید قوانین بین‌المللی را نقض کند و دست به اقدام نظامی علیه لبنان بزند.

«الکساندر زاسپکین» سفیر روسیه در لبنان امروز شنبه گفت که آنچه پیرامون تونل در مرز لبنان و اراضی اشغالی مطرح شده، خطرناک نیست بلکه موضوعی تاکتیکی و هدف آن پروپاگانداست.

زاسپکین افزود: خطری علیه امنیت و ثبات لبنان به دلیل تحولات کنونی در مرز وجود ندارد. جامعه بین‌الملل از امنیت و ثبات لبنان و تشکیل دولت در اسرع وقت حمایت می‌کند اما در امور داخلی این کشور مداخله نخواهد کرد.

فارس 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x