کد خبر: ۵۷۴۵۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۹
جدا کردن اتاق نوزاد و کودک از والدین یک سوال مهم است که بسیاری از والدین در مورد آن نگرانی هایی دارند. درواقع والدین نگران هستند که با جدا کردن نامناسب اتاق نوزاد باعث شوند کودک دچار اضطراب شود.
آفتاب‌‌نیوز :
بسیاری از والدین نگران هستند که مبادا به خاطر جدا کردن اتاق کودکشان حالات اضطرابی را به او تزریق کنند. با این وجود بسیاری از روانشناسان و متخصصین کودک می گویند که جدا کردن اتاق کودک در زمان مناسب به افزایش اعتماد به نفس نوزادان کمک می کند.

جالب است بدانید که جدا کردن نوزاد از والدین پیش از 6 سالگی کار درستی نیست، با این وجود به اعتقاد بسیاری از متخصصان روانشناسی، جدا کردن جای خواب کودک تا پیش از 4 سالگی باعث می شود کودک احساس عزت نفس بالاتری داشته باشد و زودتر احساس استقلال کند.

البته فراموش نکنید که نباید کودک را ناگهان از والدین جدا کرد چرا که دچار حس اضطراب و نگرانی مضاعف می شود. جدا کردن کودک باید با آرامش باشد، بهتر است والدین شبهای اول را در کنار تخت کودک بمانند تا به خواب رود، برای او قصه هایی آرامش بخش بخوانند و با نوازش و آرامش کودک را بخوابانند.

برخی کودکان به محض این که حس می کنند قرار است جدا شوند، حالات شب ادراری، شب بیداری و اضطراب نشان می دهند. والدین باید در برابر این حالات کودک آرامش داشته باشند و صبوری به خرج دهند. این موضوع که کودک را به زور به تخت مستقل بفرستید به جز افزایش اضطراب کودک هیچ سودی ندارد.
انتخاب 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x