کد خبر: ۵۸۷۵۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ااشره به اینکه دولت الکترونیک به حرف معنا ندارد و مردم باید در عمل آن را ببینند گفت: انحصارگری در عرصه نرم‌افزاری باعث رانت و فساد می‌شود و دولت الکترونیک تصدی‌گری ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :
محمدجواد آذری‌جهرمی صبح امروز در جلسه کارگروه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه پیشرفت خوبی از بابت اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان کرمان بوده است، اظهار داشت: اجرای این طرح کار بسیار ارزشمندی است که در سطح کشور در حال انجام است و اتصال بین دستگاهی لازمه کار این طرح است.

وی با بیان اینکه رقابت باید در عرصه نرم‌افزاری باز باشد گفت: اینکه آن را محدود می‌کنند و بحث انحصارگری می‌شود رانت و فساد به وجود می‌آورد چرا که دولت الکترونیک تصدی‌گری ندارد و نباید به مشکلات اضافه کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه اشکالات درون دستگاهی در خوشه سلامت در بحث تبادل اطلاعات الکترونیکی وجود دارد که در حال برطرف کردن است و وزارت بهداشت پیگیری می‌کند افزود: 80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار می‌بایست تا پایان برنامه از 4 نوع خدمت دولت الکترونیکی در دهیاری، خانه‌های بهداشت، بانکداری الکترونیکی و آموزش و پرورش بهره‌مند شوند که انجام شده است.

وی با بیان اینکه این کار در شهرها صددرصد انجام شده و از برنامه جلو هستیم گفت: دولت الکترونیک به حرف معنا ندارد و مردم باید در عمل آن را ببینند و اینکه رهبر معظم انقلاب نیز بر توسعه دولت الکترونیک در کشور تاکید دارند پشتوانه‌ای برای ماست و ایجاد انگیزه می‌کند.

آذری‌جهرمی با اشاره به اینکه بحث سلامت بسیار اهمیت دارد که باید متناسب با فرهنگ مردم پیش برود گفت: تاکید رئیس جمهور نیز بر این است که سلامت الکترونیک تا پایان سال 98 به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه حلقه‌های واسط را باید از دولت الکترونیک حذف کرد افزود: اینکه مردم را برای بعضی امور به دفاتر بفرستیم و پول پرداخت کنند با دولت الکترونیک سنخیت ندارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تمام این اقدامات برای خدمت به مردم و کسب رضایت خداوند است بیان کرد: باید سرعت کارها را بالا برد تا مدیریت منابع مالی کشور را هم در بر داشته باشد.

منبع: تسنیم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x