کد خبر: ۵۹۰۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
یک منبع از رد قاطع درخواست آمریکا برای اعزام نیروی مخصوص حفاظت از سفارت خود در بغداد از سوی مقامات عراقی و تاکید بر بی نیازی به این امر خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
یک منبع دولتی به پایگاه خبری 'اسرار نیوز' عراق گفت: 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق درخواست وزارت امور خارجه آمریکا برای اعزام یک تیم ویژه حفاظت به بغداد برای تامین امنیت سفارت این کشور را قاطعانه رد کرده است. 

این منبع افزود: عبدالمهدی در تماس تلفنی شب گذشته خود با طرف آمریکایی، بشکلی قاطع این درخواست آمریکا را رد و تاکید کرده است که دولت عراق مسئول تامین امنیت شهروندان عراقی و خارجی های مقیم این کشور است و هیچ خطر و تهدیدی نیز در این زمینه وجود ندارد. 

عبدالمهدی خطاب به طرف آمریکایی که نامش در گزارش نیامده است، گفته که دستگاه های امنیتی عراق در تامین امنیت سفارت و شهروندان شما در عراق توانایی بیشتری از خودتان دارند. 

این منبع دولتی بار دیگر بر موضع دولت عراق مبنی این که هیچ تهدید جدی علیه طرف های خارجی در عراق وجود ندارد، اقدامات آمریکا را بخشی از عملیات روانی و تنش آفرینی برای استفاده از آن در اعمال فشار به ایران دانست.

اقدام جدید آمریکا برای القای در معرض تهدید بودن نیروهایش در عراق در حالی است که کشورهای منطقه و بویژه عراق به خودی خود نگران تبعات فشارها و تهدیدات واشنگتن علیه تهران و جنگ روانی تیم ب هستند. 

ناظران مسائل منطقه، جوسازی های اخیر آمریکا علیه ایران و همچنین طرح ادعاهای مکرر در مورد ناامنی در عراق و تشدید آن را با هدف زیر فشار قرار دادن عراقی ها برای همراهی با سیاست های ضدایرانی و جنگ طلبانه خود و افزایش فضای فشار، تحریک و تنش برای بهره برداری های بعدی و یا بهانه جویی برای تجاوزهای احتمالی جدید در منطقه ارزیابی می کنند. 

منبع: ایرنا


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x