آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: بر اساس مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی مربیان پیش دبستانی به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند. 

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی طرح تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش، مقرر کردند، نهصد نفر از مربیان پیش‌دبستانی که بیش از ده سال سابقه همکاری با آموزش و پرورش دارند در صورت شاغل بودن تا پایان سال تحصیلی 88-87 و دارا بودن مدرک کارشناسی و بالاتر به صورت رسمی و دارندگان مدرک کاردانی و دیپلم به صورت پیمانی به استخدام در می‌آیند.

همچنین مربیان و کارشناسانی که با کانون پرورش و فکری کودکان و نوجوانان همکاری می‌کنند با داشتن حداقل 5 سال سابقه به طور مستمر و تمام وقت (44 ساعت در هفته) و شاغل بودن در زمان تصویب این قانون با داشتن حداقل مدرک لیسانس به استخدام رسمی و با مدرک کاردانی به استخدام پیمانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در می‌آیند.

همچنین مصوب شد، مفاد تبصره‌های 2و1 ماده(3) در مورد مربیان پیش دبستانی دارای مدرک کاردانی و دیپلم و برای مربیان و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارای مدرک کاردانی اعمال گردد.

با تصویب مجلس، کلیه افرادی که از طریق این قانون به استخدام در می‌آیند صرفاً در مناطق مورد نیاز آموزش و پرورش و یا نهضت سواد آموزی در آن استان مشغول به کار خواهند شد و نقل و انتقال این افراد پس از 5 سال اشتغال از زمان استخدام رسمی و در صورت موافقت مبداء و نیاز مقصد امکان پذیر خواهد بود.

همچنین با رای نمایندگان، از تاریخ تصویب این قانون به کارگیری هرگونه نیروی حق‌التدریس در وزارت آموزش و پرورش ممنوع است.

براین اساس، از تاریخ تصویب این قانون، معلمین مورد نیاز آموزش و پرورش از طریق مراکز و دانشگاه‌های تربیت معلم، دانشگاه شهید رجایی و مجتمع آموزش عالی پیامبراعظم(ص) ضمن رعایت ماده (1) این قانون به استخدام پیمانی در می‌آیند.

فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور نیز از طریق آزمون ورودی و گذاراندن دوره‌های لازم حسب نیاز وزارت آموزش و پرورش می‌توانند استخدام شوند.
کد خبر: ۹۱۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۹
تعداد نظرات: ۴ نظر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۸۹/۰۸/۲۸
0
4
سلام ما واقعا از دست آموزش و پرورش بروجرد خسته شده ایم. ما معلمان پیش دبستانی بروجرد هستیم هر روزه ما مربیان را بخش مشارکت‌های مردمی آقای دکامی مورد اهانت قرار می‌دهد و ما مربیان را تحت فشار قرار می‌دهد و می‌گوید باید شهریه بچه‌ها را به یک شماره حساب بریزید که آنها می‌گویند و در عوض مشارکت‌ها ماهیانه به ما 120 هزارتومان حقوق بدهد و ما بقی پول را خودشان به جیب بزنند. این ...که هیچ مربی هم حق اعتراض ندارد اگر اعتراض کرد مربی قدیم را اخراج می‌کنند و یک مربی تازه کار به جای او می آورند به نظر شما ما چکار کنیم همه این مربیان با سابق سرشان را بذارند زمین بمیرند چرا کسی به فریاد ما نمی رسد؟

از طرف مربیان پیش دبستانی بروجرد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۶
0
5
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۶
0
4
سلام واقعا کی میشه ما مربیان پش از دبستان استخدام بشیم این همه درس خوندیم آخرش هیچ صدای مار رو به گوش مسولین برسونید دیگه امیدی نمونده واقعا بریدیم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۹
1
3
مربیان پیش دبستانی خدا قوت.من هم همکار شما هستم.خدا بزرگ است.امیدتان را کمرنگ نکنید.می دانم او تنهایمان نمی گذارد.با جان دل به فرشته ها ی نونهال خدمت کنید تا به آرزوی دل برسید.
ع. ج از تالش
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x