کد خبر: ۱۶۲۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۸
تعداد نظرات: ۸ نظر
گمانه زنی های انتخاباتی آغاز شد
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: کاندیدای احتمالی اصلاح طلبان چه کسی است؟

هر چند هنوز گمانه زنی ها در میان اصلاح طلبان در خصوص کاندیدای احتمالی برای انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد اما منابع غیر رسمی از احتمال کانداتوری دکتر عارف، معاون اول دولت اصلاحات، از سوی اصلاح طلبان خبر داده اند. البته این اخبار تایید نشده است.

با این حال، محمد‌علی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز به فارس گفته که اظهار ‌نظر درباره اینکه چه کسی محور اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری باشد زود است.

عضو مجمع روحانیون مبارز درباره نحوه ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات ریاست جمهوری گفت: جریان اصلاح‌طلبی یک جریان اصیلی است که در بدنه جامعه قرار دارد و با اینکه ظهور و بروز ندارد اما طبیعی است که در ایام انتخابات فعال شود.

ابطحی تصریح کرد: همه جریانات سیاسی حاضر در کشور باید در انتخابات ریاست جمهوری فعال شوند از این رو اصلاح‌طلبان نیز باید در این راستا برنامه‌های خود را تدوین کنند.

عضو مجمع روحانیون مبارز اظهار داشت: با توجه به اینکه جمع زیادی از اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس نهم شرکت کردند انتظار می‌رود که در انتخابات ریاست جمهوری نیز فعالیت جدی داشته باشند.

از سوی دیگر اما اصولگرايان نيز اگر‌چه به صورت پراكنده‌اي وارد گود شده‌اند اما همه شواهد حاكي از اين است كه به زودي مباحث انتخاباتي در اردوگاه آنان بسيار گسترده‌تر و منسجم‌تر خواهد شد. تحركات جديد محسن رضايي و علي لاريجاني تایید کننده این گمانه زنی است.

کاندیدای جامعه مهندسی، علی لاریجانی

در این میان جامعه اسلامي مهندسين حمايت از علي لاريجاني را علنی کرد تا فعالیت های انتخاباتی نمایندگان مجلس برای حمایت از کاندیداهای ریاست جمهوری رسما آغاز شود.

در اين راستا دو تن از اعضای جامعه اسلامی مهندسین پیش بینی کردند که به احتمال زیاد اصولگرایان و جبهه پيروان خط امام و رهبری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم از علی لاریجانی حمایت خواهد کرد.

حسن غفوری فرد عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در پاسخ به این سوال که گزینه نهایی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم کیست، گفت: گزینه اصولگرایان دکترعلی لاریجانی خواهد بود.
مصطفی میریان عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین نیز در خصوص کاندیداتوری علی لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و احتمال حمایت جبهه پیروان خط امام و رهبری از وی گفت: فعلا در ظاهر قضیه و با توجه به رای بالای لاریجانی در انتخابات ریاست مجلس احتمالا ایشان کاندیدای جبهه پیروان خط امام و رهبری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم باشد.


محسن رضايي و ائتلاف با معتدل ها

از سوی دیگر با توجه به شواهد موجود احتمال ائتلاف اصولگرایان معتدل با اصلاح طلبان معتدل دور از دسترس نیست. در حالي كه پيش از اين برخي اصلاح طلبان از احتمال ائتلاف با اصولگرايان معتدل خبر داده بودند، جبهه ايستادگي هم ازاحتمال ائتلاف با اصلاح طلبان معتدل سخن گفت.

در اين راستا عضو شورای عالی جبهه ایستادگی با بیان اینکه این جبهه محسن رضایی را اولی برای ریاست جمهوری می داند، تاکید کرد: جبهه ایستادگی آمادگی ائتلاف با تمام گروه‌هاي سیاسی معتدل از اصلاح طلب و اصولگرا را دارد.

رئوفیان البته ائتلاف یکپارچه و اتحاد میان اصولگرایان را ناممکن دانست و گفت: ظهور لیست های متعدد در ایام انتخابات مجلس نهم نشان‌دهنده این است که امر ائتلاف غیر محتمل است.

وی البته از هم‌‌اكنون به ساز و كار انتخاباتي اصولگرايان اشاره كرد و در تبيين مواضع جبهه متبوعش گفت: کسانی که متولی ایجاد هماهنگی و وحدت بین احزاب و گروه های جریان اصولگرایی قرار می گیرند، نباید تنها محدود به چند حزب و گروه قدیمی باشند و باید در تصمیم گیری‌ها از نظرات تمام گروه‌ها استفاده شود و پیشنهادات آنان مورد توجه قرار گیرد.

مو تلفه ، همچنان درگیر انتخاب کاندیدا

اما حزب موتلفه از دیگر احزاب اصولگرایی است که فعالیت های انتخاباتی را آغاز کرده و در حال رایزنی برای انتخاب کاندیدا است. در اين راستا دبير كل و ديگر اعضاي اين حزب از معرفي كانديداي مستقل توسط اين حزب خبر دادند . در تازه‌ترين تحولات اين جبهه اما ، يحيي آل اسحاق كه از وي به عنوان يكي از گزينه‌هاي اصلي موتلفه براي انتخابات رياست‌جمهوري نام برده مي‌شد، خبر كانديداتوري خود را گمانه زني رسانه‌اي خواند و آن را رد کرد.

قائم ‌مقام حزب مؤتلفه اما با تأکید بر اینکه از هم‌اکنون نمی‌توان نامزد ریاست‌جمهوری را مطرح کرد، گفت: مؤتلفه در حال حاضر بر روی گزینه مستقل بحث می‌کند و در زمان خود آن را اعلام خواهیم کرد.

اسدالله بادامچیان قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی ، درباره نامزد حزب مؤتلفه برای انتخابات آینده ریاست‌جمهوری اظهار داشت: تصمیم ما این است که برای انتخابات آینده نامزد معرفی کنیم و رجال سیاسی مذهبی هم در مؤتلفه حضور دارند.

به گزارش شفاف،قائم‌مقام حزب مؤتلفه با بیان اینکه ما نامزدهای خود را به اصولگرایان معرفی می‌کنیم، تصریح کرد: همه کسانی که در معرض نامزدی هستند را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا اصلح را انتخاب کنیم. 

وی ادامه داد: اگر نامزد اصولگرایان اصلح باشد موتلفه به نفع آنها عمل می‌کند اما اگر نامزد ما اصلح باشد انتظار داریم آنها از کاندیدای ما حمایت کنند.

بادامچیان با تأکید بر اینکه در حال حاضر نمی‌توان شخص را مطرح کرد، گفت: درحال حاضر بر روی گزینه مستقل بحث می‌کنیم و در زمان خود آن را اعلام خواهیم کرد.

به این ترتیب بازار گمانه زنی های انتخاباتی از هم اکنون رونق دارد و باید منتظر ماند و دید نتیجه این گمانه زنی ها در نهایت چه خواهد بود؟
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۰
0
1
هر کس می خواهد نامزد شود بشود فقط دغدغه ی اصلی اش "مردم ایران" باشد....
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۰
0
1
گرچه می گویند آید دیگری
باش تا دیگری پیدا شود
نادری پیدا نخواهد شد امید
کاشکی اسکندری پیدا شود
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۰
0
0
فقط عارف
وسلام ختم كلام
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۰
0
0
رأی ما فقط و فقط و فقط دکتر محمد رضا عارف. ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی دل بی تو به جان آمد وقت است که باز آیی.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۱
0
0
اگه دقت کنید ان رای سید محمد خاتمی بیانگر همه چیز است و مشخص است که از اصلاح طلبان فقط و فقط او کاندید خواهد شد و قطعا ایشان هم رای می آورند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۴
0
0
بنماى رخ كه باغ و گلستانم آرزوست
بگشاى لب كه قند فروانم آرزوست

اى افتاب حسن! برون آ دمى ز ابر
كان چهرهء مشعشع تابانم آرزوست

بشنیدم از هواى تو آواز طبل باز
باز آمدم كه ساعد سلطانم آرزوست

ولله كه شهر بى تو مرا حبس مى شود
آواره گى و كوه و بیابانم آرزوست

زین همرهان سست عناصر دلم گرفت
شیر خدا و رستم دستانم آرزوست

جانم ملول گشت ز فرعون و ظلم او
آن نور روى موسى عمرانم آرزوست

دى شیخ با چراغ همى گشت گرد شهر
كز دیو ودد ملولم و انسانم آرزوست

یكدست جام باده و یك دست جغد یار
رقص چنین میانهء میدانم آرزوست

به امید باز گشت دوران طلایی ریاست جمهوری محبوب دلها خاتمی عزیز
ناشناس
|
ICELAND
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۵
0
0
كاش خاتمي بياد-دوباره ايرانو اباد كنه-بوي آغوش تورا ازنفس گل شنوم-گل نوزسته مگر دوش درآغوش توبود
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۳
0
0
در آرزوی آمدن دوباره خاتمی عزیز هستم

یک شهروند از قزوین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x