کد خبر: ۱۴۷۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۷
دلار آزاد، 1910 تومان/ سکه، 820 هزار تومان
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: هر دلار و یورو امروز شنبه در بازار آزاد تهران به ترتیب 1910 تومان و 2510 تومان فروخته می‌شود. 

بازار ارزفروشان تهران - میدان فردوسی- گزارش داد: هر دلار امروز شنبه به قیمت 1910 تومان در بازار آزاد فروخته می شود و 1900 تومان قیمت خرید از سوی دلالان دارد. همچنین هر یورو نیز امروز در بازار آزاد تهران 2500 تومان خریداری و 2510 تومان فروخته می شود.

با این حال، قیمت دلار دولتی در تابلوی صرافی ها 1226 تومان قیمت خرید و 1238 تومان نیز قیمت فروش دارد اما صرافان تاکنون زیر بار این قیمت نرفته اند و این نوع ارز این این نرخها معامله نمی‌شود. نرخ فروش هر یورو نیز در تابلوی صرافی ها 1637 تومان است که وضعیت این نوع ارز هم همچون دلار است.

با این حال تفاوت قیمت درج شده در تابلوی صرافی ها و بازار آزاد قابل توجه است. پوند هم امروز در تابلوی صرافی ها 1928 تومان قیمت خرید و 1948 تومان قیمت فروش دارد. 

یکی از ارزفروشان بازار آزاد تهران در خصوص وضعیت بازار ارزهای معتبر در آستانه سال نو گفت: این روزها مشتریان چندانی در بازار وجود ندارند و اغلب افرادی که از ما قیمت خرید و یا فروش را جستجو می کنند،صرفا برای برنامه ریزی آینده خود و یا کسب اطلاع است و آنچنان خرید و فروشی بین ما و مشتریان صورت نمی گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ممکن است دلار در روزهای آینده ارزان شود، در بیان دلیل آن گفت: از امروز صبح بسته های بزرگ دلار از سوی دلالان بزرگ وارد بازار شده است و این موضوع می تواند قیمتها را در آستانه سال نو کاهش دهد. با این حال، از صبح امروز تاکنون 10 تومان در کاهش قیمت هر دلار تاثیر داشته است و احتمالا این روند در روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.

یک مشتری دلار نیز در این بازار گفت: به دنبال خرید دلار از کسانی هستم که برای فروش به دلالان مراجعه می کنند و ممکن است بتوانم دلار را از آنها با قیمت کمتری خریداری کنم، چون دلالان قیمتها را به میل خود اعلام می کنند.

وی این نکته را نیز افزود که هنوز موفق به خرید دلار از فروشنده واقعی در بازار نشده است و جستجو را ادامه خواهد داد.

قیمت انواع سکه در بازار

نگاهی به تابلوی قیمت انواع سکه در برخی صرافی ها هم نشان می دهد که قیمت خرید هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در تابلوی صرافی ها امروز شنبه 811 هزار تومان و قیمت فروش آن نیز 820 هزار تومان اعلام شده است.

نیم سکه نیز امروز در تابلوی صرافی ها 395 هزار تومان قیمت خرید و 405 هزار تومان قیمت فروش دارد. ربع سکه 204 هزار تومان خریداری و 209 هزار تومان نیز فروخته می‌شود.

به گزارش مهر،بررسی وضعیت قیمتی سکه های گرمی حاکی از آن است که هر قطعه سکه گرمی 95 هزار تومان خریداری و 105 هزار تومان فروخته می شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x