آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: تصمیم گرفته شد هر فرد در سال علاوه براینکه بتواند یک بار از ارز مسافرتی به نرخ مرجع بانک مرکزی استفاده کند دو بار در سال نیز برای سفرهای زیارتی خارج از کشور شامل عتبات عالیات، سوریه و برای سفر عمره و هر بار ۴۰۰ دلار یا معادل آن نیز ارز به نرخ رسمی دریافت کند. 

معاون ارزی بانک مرکزی از افزایش میزان تخصیص ارز مسافری و تامین ارز مورد نیاز تولید کنندگان، وارد کنندگان و ارز دانشجویی، مداوای بیماری و سایر نیاز‌ها خبر داد.

مینو کیانی راد گفت: براساس تصمیم جدید بانک مرکزی ارز مسافرتی برای مسیرهای نزدیک و کشورهای همسایه هزار دلار یا معادل آن به نرخ بانک مرکزی پرداخت می‌شود و برای مسیرهای دور نیز حد اکثر۱۵۰۰ دلار یا معادل آن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: تصمیم گرفته شد هر فرد در سال علاوه براینکه بتواند یک بار از ارز مسافرتی به نرخ مرجع بانک مرکزی استفاده کند دو بار در سال نیز برای سفرهای زیارتی خارج از کشور شامل عتبات عالیات، سوریه و برای سفر عمره و هر بار ۴۰۰ دلار یا معادل آن نیز ارز به نرخ رسمی دریافت کند.
معاون ارزی بانک مرکزی گفت: ‌ در شیوه جدید مسافران عازم خارج از کشور با مراجعه به شعب ارزی بانکهای ملی و ملت معادل ارز تخصیصی ریال پرداخت و رسید دریافت می‌کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر،وی افزود: به مسافران عازم خارج از کشور با این رسید در مبادی خروجی کشور و پس از ممهور شدن گذرنامه به مهر خروج توسط باجه‌های بانکهای مستقر در فرودگاههای بین المللی و مبادی خروجی ارز پرداخت می‌شود.

کیانی راد اظهار داشت: ‌ در مسیرهای زمینی نیز بزودی سازوکار پرداخت ارز با این شیوه فراهم خواهد شد.

کد خبر: ۱۴۴۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۱:۰۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۲/۰۳
0
0
با سلام در صورت امكان در خصوص مسافران زميني كه با وسيله شخصي خود قصد سفر دارند ارز پرداخت ميشود يا خير و چگونه از محبت و راهنمايي شما ممنون هستم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
x