کد خبر: ۱۳۴۸۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۱
آفتاب: سخنگوی وزارت امور خارجه درباره وضعیت آزادی دو تبعه آمریکایی، گفت: پرونده در دست قوه قضائیه است و طبق شرایطی که قوه قضائیه اعلام می‌کند می‌توانند با وثیقه آزاد شوند.

رامین مهما‌ن‌پرست افزود: به هر جهت مسئولیت مسائل قضایی با قوه قضاییه است و آن‌ها باید پاسخ‌گو باشند.

وی درباره بازگشت سفیر ایران به لیبی و برنامه جدید ایران در آن منطقه، گفت: سفارت ما با پیروزی مردم لیبی مجدداً کار خود را آغاز کرد و در تماس با مسئولین ارشد انقلابیون کار دنبال می‌شود و امیدواریم با بازگشت آرامش و مستقر شدن یک حکومت مستقل در لیبی، بتوانیم قدم‌های محکم‌تر و سریع‌تری را در توسعه روابط برداریم.

وی همچنین درباره وضعیت امام موسی صدر و پیگیری ایران گفت: هیچ‌گاه مسئله امام موسی صدر از دستور کار وزارت امور خارجه خارج نشده است. رژیمی که در گذشته در لیبی حاکم بود همکاری مناسبی با ایران نداشت و امکان رصد اخبار واقعی را نداشتیم، اما با پیروزی مردم و حاکم شدنشان در این کشور تلاش جدی برای روشن شدن وضعیت امام موسی صدر و همراهانشان در حال انجام است.

مهمان‌پرست درباره مواضع ایران درباره رای گیری برای تشکیل دولت فلسطین، گفت: مهم این است که سرزمین فلسطین متعلق به مردم فلسطین است و باید زمینه حاکم شدن این مردم بر این سرزمین فراهم شود.

وی افزود: طراحی آمریکایی صهیونیستی مورد قبول ما نیست و با آن مخالفت خواهیم کرد. باید تدبیری اندیشه شود تا حقوق مردم فلسطین به بهترین وضع اعاده شود.
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: