شکستن رکورد گینس با پیانو
آفتاب: یک نوازنده پیانو ژاپنی اعلام کرد قصد دارد رکورد خودش را بشکند و در کنسرتی 18 ساعته در توکیو تمام 212 قطعه شوپن برای تکنوازی پیانو را بنوازد. 

به گزارش خبرگزاری‌ فرانسه، یوکیو یوکویاما در نشستی مطبوعاتی گفت: «می‌خواهم شوپن را بیشتر درک و افراد بیشتری را با او آشنا کنم.»

او گفت می‌خواهد تمام 212 قطعه شوپن را بدون استفاده از نُت در کنسرت سوم ماه مه در سالن «اپرا سیتی» شهر توکیو از ساعت 8 صبح به وقت محلی تا 2 صبح روز بعد با چند استراحت کوتاه اجرا کند.

یوکویاما ماه مه سال گذشته در اجرایی که بیش از 16 ساعت طول کشید 166 قطعه از شوپن را به ترتیب تاریخ ساخت و بدون استفاده از نت موسیقی اجرا کرد. این حرکت که رکورد گینس را برای او به همراه داشت همزمان با سالگرد 200 سالگی آهنگساز بزرگ صورت گرفت. عنوان رکورد او «اجرای بیشترین قطعات موسیقی توسط یک هنرمند در 24 ساعت» است.

این نوازنده اعلام کرد علاوه بر 166 قطعه سال پیش 46 قطعه دیگر از این هنرمند زاده لهستان را نیز اجرا می‌کند. این 46 قطعه به خواست شوپن چاپ نشده‌اند و شامل یک قطعه است که شوپن در هفت سالگی آن را ساخته.

یوکویاما متولد 1971 و از 16 سالگی در کنسرواتور پاریس به تحصیل موسیقی پرداخته است. او سال 1990 فارغ‌التحصیل شد و در همان سال برنده جایزه سوم رقابت بین‌المللی دوازدهمین دوره نواختن شوپن با پیانو شد.

او گفت: «از همان ابتدا نواختن آثار شوپن را آغاز کردم و همیشه سعی کردم ببینم تا کجا می‌توانم به این آهنگساز نزدیک شوم. می‌خواهم زیبایی برخی از آثار شوپن را که خودش هم متوجه آن نبود به گوش همه برسانم.»