عدم بازگشت یک ملی پوش دیگر به کشور
آفتاب: رئیس انجمن کوهنوردان ایران گفت: عدم بازگشت عضو تیم اعزامی به جشنواره یخ‌نوردی فرانسه عملی غیراخلاقی است.

عباس ثابتیان در خصوص ناپدید شدن یکی از اعضای تیم اعزامی انجمن کوهنوردان به فرانسه عنوان کرد: اعضای این تیم بر اساس قواعد سال‌های گذشته، به واسطه تجربه کوهنوردی انتخاب و راهی فرانسه شده اند. گرفتن رواید نیز بر اساس قوانین سفارت کشور مطبوع صورت گرفت. تیم انجمن برای چهارمین سال پیاپی راهی این جشنواره شد. 

وی با تایید عدم بازگشت یکی از اعضای تیم اعزامی تصریح کرد: هنوز خبری از وی نداریم. هیچ تماسی با وی نداشته و نمی‌دانیم کجا است و شاید هم بازگشته است. چون از وضعیت وی بی خبر هستم، هنوز با قاطعیت نمی‌توانم بگویم که وی بازخواهد گشت یا نه. 

رئیس انجمن کوهنوردان ایران گفت: اعضای تیم اعزامی به فرانسه هیچ گونه سابقه سیاسی نداشته و صرفا به پشتوانه سابقه کوهنوردی خود انتخاب و راهی شده اند. این شرایط برای همه کوهنوردان وجود دارد. اگر در نظر بگیریم کوهنورد مورد نظر از این فرصت برای عدم بازگشت به ایران استفاده کرده، از نظر من کار وی عملی کاملا غیر اخلاقی است. 

وی ادامه داد: با این کار فقط شرایط را برای اعزام تیم‌های بعدی سخت تر می‌کند. در صورت محرز شدن این امر، مجبور خواهیم شد برای انتخاب نفرات بعدی ضمانت‌های مالی سنگین‌تری را در نظر بگیریم. با این شرایط شاید فرصت اعزام بسیاری از کوهنوران علاقمند که این امکانات را ندارند، از بین برود. 

تیمی متشکل از 8 نفر از اعضای انجمن کوهنوردان ایران برای شرکت در جشنوراه یخ‌نوردی اکران (جنوب فرانسه) 21 دی ماه عازم پاریس شد. یکی از اعضای این تیم روز دوم ورود به فرانسه، از تیم جدا شده و ناپدید می‌شود که تاکنون نیز اطلاعی از وی به دست نیامده است.