بهروز افخمی را به برج میلاد راه ندادند

آفتاب: از حضور بهروز افخمی(کارگردان فیلم فرزند صبح) در سالن همایش‌های برج میلاد جلوگیری به عمل آمد. 

شب گذشته(22 بهمن) درحالیکه بهروز افخمی(کارگردان فیلم سینمایی فرزند صبح) که قصد داشت در هنگام نمایش فیلم جدایی نادر از سیمین در سالن همایش‌های برج میلاد حضور پیدا کند و این فیلم را همراه با کارگردان و عوامل فیلم تماشا کند؛ مسئولان حراست برج میلاد؛ وی را به برج راه نداده و از حضور وی به سالن سینما جلوگیری به عمل آوردند. 

دوشبنه(18 بهمن) بهروز افخمی با فیلم فرزند صبح در سالن‌ همایش‌های برج میلاد حضور پیدا کرده بود و پس از نمایش فیلم که با انتقادهای بسیاری همراه بود؛ نشست مطبوعاتی پرحاشیه‌ای را با حضور خبرنگاران برگزار کرده بود، لذا شاید امتناع از حضور این کارگردان در برج میلاد به همین دلیل بوده باشد. 

به هر روی شاید در تاریخ جشنواره‌های سینمایی؛ این نخستین باری باشد که از حضور یک کارگردان باتجربه ولو آنکه تماشاگران، مدیران و منتقدان فیلم وی را نپسندیده باشند، ممانعت به عمل آورده و اجازه‌ی ورود به وی نداده باشند. 

اما باوجود حاشیه‌ای که برای نمایش فیلم جدایی نادر از سیمین رخ داد؛ این فیلم در کنار گزارش یک جشن ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا با استقبال تماشاگران و منتقدان همراه شد و در زمان نمایش این 2 فیلم؛ تمامی ظرفیت طبقه همکف و بالکن برج میلاد تکمیل شده بود و عده‌ بسیاری به صورت ایستاده و یا از روی پله‌ها فیلم را تماشا می‌کردند. 

نشست نقد و بررسی این دو فیلم نیز با هیجان بسیاری همراه شد و جزو جذاب‌ترین نشست‌ها در طول برگزاری نمایش‌ها بود.