قیمت برخی ویلاها در حومه تهران
آفتاب: در سال‌های اخیر با افزایش قیمت مسکن تب ویلاسازی هم فروکش کرده است اما هنوز هم ویلاهایی در لواسان، کرج و دماوند با قیمت‌های بالا خرید و فروش می‌شوند. 

در 10 ساله گذشته تب ویلاسازی در اغلب شهرهای ویلایی کشور فروکش کرده است و سازندگان ترجیح می‌دهند به جای ساخت ویلاهایی با متراژ بالا که فقط برای یک خانواده قابل استفاده است، آپارتمان‌ها و سوئیت‌های شیک با تعداد زیاد بسازند که سود بیشتری هم داشته باشد.

بخشی از سازندگان ویلاها هم در 10 سال اخیر به ساخت شهرک‌های ویلایی روی آورده‌اند و به جای باقی گذاشتن فضای باغ و زمین، ویلاها را در کنار یکدیگر می‌سازند تا استفاده بیشتری از زمین بکنند که این نوع از ویلاسازی بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است، زیرا علاوه بر قیمت مناسب نسبت به ویلاهایی بزرگ، امنیت بیشتری هم دارند.

حومه استان تهران هم از مناطقی است که به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی، ویلاسازی از گذشته، بسیار پررونق بوده و گرچه در سال‌های اخیر و با افزایش قیمت مسکن در تهران، ویلاسازی به ندرت انجام شده است و حتی مالکان ویلاها تقاضای معاوضه با آپارتمان در شهر را دارند اما بازهم قشری از مردم به دنبال خرید وفروش این ویلاها هستند.

عمده ویلاها در استان تهران مربوط به منطقه لواسانات و کرج است که پس از آن منطقه رودهن و بومهن و دماوند در شرق استان هم از مناطقی به شمار می‌روند که مردم علاقه زیادی به خرید ویلا دارند؛ بنابراین نسبت به دیگر مناطق با قیمت بیشتری هم به فروش می‌روند.

در این میان خرید و فروش ویلاها در منطقه لواسانات نسبت به دیگر شهرهای اطراف تهران قیمت بیشتری دارد و با بیش از 3 میلیارد تومان فروخته می شوند که البته این موضوع از سالیان گذشته به دلیل سکونت قشر خاصی از مردم وجود داشته است. هم اکنون هم تعدادی از چهره‌های سیاسی و ورزشی در لواسان زندگی می‌کنند.

قیمت برخی ویلاها در اطراف شهر تهران

ویلایی 700 متری در چهارباغ با 125 متر بنا، دوبلکس با تمامی امکانات و درختان میوه با قیمت 140 میلیون تومان به فروش می‌رسد و بخشی از پول با ماشین هم معاوضه می‌شود.

در محدوده شریف‌آباد ویلایی به مساحت 3450 متر و 170 متر بنای مفید با استخر به قیمت 350 میلیون تومان به فروش می‌رسد و ویلایی 820 متری با 200 متر بنای دوبلکس با استخر و مبله 220 میلیون تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است.

باغی هزار متری با 200 متر بنای دوبلکس در آبسرد دماوندهم با قیمت 150 میلیون تومان به فروش می‌رسد. ویلایی 1250 متری در کرج با 500 متر بنا 570 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.