۱۹ سلطان شکر چه کسانی هستند؟
آفتاب: نماینده اسلام‌آباد غرب در مجلس، با اشاره به از بین رفتن تعرفه واردات شکر که از هیات‌رییسه خواست تا این موضوع را به عنوان یک امر پیشگیرانه رسیدگی کنند و ببینند پشت پرده این تصمیم چه کسانی قرار دارند. 

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه گفته واردات شکر که حدود چهار سال پیش اتفاق افتاد از نمودهای فساد اقتصادی بود. در آن زمان افرادی به قیمت ضربه زدن به تولید چغندر قند و نیشکر و همچنین ورشکست کردن کارخانه‌های قند و شکر به پول‌های گزافی رسیدند. این افراد از رانت استفاده کرده بودند و پرونده‌هایی درباره آنها تشکیل شد که یکی از آنها درباره سلطان شکر بود.

به گفته وی رسیدن معدود افرادی به پول‌های کلان حاصل این بود که تعرفه واردات شکر به یکباره صفر شده بود، عده‌یی شروع به وارد کردن شکر به قیمت پایین‌تر از نرخ تولید در داخل کردند که هم به کشاورزی و هم به کارخانجات قند و شکر ضربه زیادی زدند و این موضوع به دادگاه کشیده شد و در مجلس هم سوالی در این باره پخش شد اما کسی خسارت ضرر‌دیدگان را جبران نکرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: من هشدار می‌دهم این اتفاق در حال تکرار شدن است و با تصمیمی که آقایان در چند روز اخیر گرفتند تعرفه واردات شکر به صفر رسیده است. من از هیأت رییسه تقاضا می‌کنم این موضوع را بررسی کند و روشن شود ۱۹ نفری که می‌خواهند صاحب پول‌های کلان شوند چه کسانی هستند.