توکلی:
دولت می‌خواهد قیمت ارز را بالا ببرد
آفتاب: احمد توکلی نماینده مردم تهران که در موافقت با کلیات طرح حمایت از سرمایه گذاری عمرانی و اصلاح قانون بودجه 91 در صحن علنی امروز (چهارشنبه) مجلس سخن می‌گفت، اظهار داشت: گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره اصلاح قانون بودجه 91 را درست می‌دانم گرچه برخی مواد آن درست نیست که پیشنهاد حذف نیز داده‌ام.

توکلی گفت: قضیه این بود که وزیر اقتصاد و دارایی در دوم شهریور سال جاری در حضور رهبر انقلاب گفته بود دولت می‌خواهد قیمت ارز را بالا ببرد و از طریق مابه‌التفاوت آن یارانه‌های نقدی را پرداخت کند.

بر این اساس مجلس اظهار نگرانی کرد چرا که پرداخت یارانه‌ها از این طریق وجهه قانونی نداشت.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اصل قانون هدفمند کردن یارانه‌ها این بود که دولت قیمت سوخت را به قیمت جهانی آن نزدیک کند و درآمد آن را به مردم و بخش تولید اختصاص بدهد و بخشی را هم برای دولت در نظر بگیرد تا کسری بودجه نداشته باشد.

توکلی با بیان اینکه مردم انتظار ندارند به موجب دریافت یارانه‌ها شاهد تورم زیاد باشند چرا که اگر اینطور باشد مردم خواهند گفت یارانه‌ها را نمی‌خواهیم، تورم را کنترل کنید.

به گزارش فارس،وی با بیان اینکه پرداخت یارانه‌ها از مابه التفاوت قیمت ارز موجب گرفتاری اقتصادی می‌شود، خاطرنشان کرد: صندوق توسعه ملی باید برای بخش تولید استفاده شود چرا که ما باید از بیکاری بترسیم؛ باید از بیکاری ترسید از بیکار شدن شاغلین نیز بیشتر باید ترسید.

توکلی در پایان از نمایندگان مجلس خواست که با کلیات طرح اصلاح قانون بودجه 91 موافقت کند.