اعدام عاملان قتل تاجر برنج و خانواده اش
آفتاب: هفتم آبان سال 89 راز جنایتی هولناک در شهرستان بابل، شهر را در وحشت فرو برد.

صبح روز جمعه یکی از تاجران برنج در بابل به نام مرتضی توکل همراه همسر و دختر 7 ساله و پسر 11 ساله اش به طرز هولناکی به قتل رسیدند.

به گزارش مهر،در ادامه تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی در محل جنایت حاضر شده و در بررسیهای خود دریافتند عاملان این جنایت ابتدا مرتضی توکل را در حیات خانه خفه کرده و بعد سراغ همسر و فرزندانش رفته و آنها را در داخل ساختمان به طرز هولناکی از پا درآورده بودند.

کارآگاهان پلیس در جریان تحقیقات ردپای دایی و خواهرزاده ای را در این جنایت کشف کرده که چند روز قبل از قتل به عنوان کارگر ساختمانی به خانه مقتول رفت و آمد داشتند.

با کشف این سرنخ متهمان دستگیر و در بازجویی ها به ارتکاب این جنایت اعتراف کردند. آنها در جریان بازسازی صحنه قتل مدعی شدند در ابتدا به بهانه برداشتن وسایلی که در خانه جا مانده بود وارد حیاط شده و مرتضی را با سیم برق خفه کردند بعد هم سراغ همسر او به نام معصومه رفته و او را نیز در حالیکه متوجه ماجرا شده بود، از پا درآوردند. دو مرد جنایتکار برای اینکه ردی از خود باقی نگذارند سپس سراغ فرزندان این زوج رفته و آنها را نیز خفه کردند.

با تکمیل تحقیقات، پرونده عاملان این جنایت به دادگاه کیفری استان مازندران فرستاده شد که پس از چند دور رسیدگی، قاتلان به قصاص در ملاء عام محکوم شدند. با تایید حکم قصاص از سوی دیوان عالی کشور، سحرگاه امروز دو مرد جنایتکار در میدان مادر شهر بابل به دار مجازات آویخته شدند.