درخواست کری، آلبرایت و سران دولت اوباما از دادگاه استیناف برای مقابله با ترامپ
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این مقام‌های دوموکرات سابق در سندی که در اختیار دادگاه استیناف قرار داده‌اند استدالال کرده‌اند که دستور اجرایی ترامپ درتاریخ 27 ژانویه برای این ممنوعیت بر مبنای درک بد بوده، توضیحات خوبی نداشته و خیلی بد اجرا شده است.

این دستور ترامپ ورود همه پناهجویان به آمریکا برای مدت 120 روز و ورود اتباع 7 کشور مسلمان ایران، عراق ، لیبی ، سومالی ، سودان، سوریه ویمن به آمریکا را برای مدت 90 روز ممنوع کرد. با این حال روز جمعه یک قاضی فدرال در سیاتل در پی شکایتی از سوی ایالت واشنگتن این ممنوعیت رابه طور موقت به حالت تعلیق در آورد. پس از آن دولت ترامپ در دادگاه استیناف در خواست تجدید نظر کرد. اما این دادگاه درخواست او را رد کرد.

این دادگاه همچنان به درخواست پرونده ترامپ ادامه می دهد و در اوایل امروز با انبوهی از اسناد حقوقی مواجه شد که شامل یک سند نوشته شده توسط اعضای برجسته حزب دوکرات آمریکا از جمله "کری و آلبرایت"، جمعی از دستیاران باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق بود.

همچنین از دیگر امضا کنندگان این سند "سوزان رایس" مشاور امنیت ملی دولت اوباما، "لئون پانه‌تا" وزیر دفاع سابق و رئیس‌ سابق سیا و "جانت ناپولیتانو" وزیر سابق امنیت کشور در دولت اوباما بوده‌اند. آن ها در این نامه استدلال کردند از نظر ما این دستور ترامپ در نهایت امنیت ملی آمریکا را تضعیف می‌کند تا این که کشور ما را ایمن‌تر سازد.

آن ها در ادامه این نامه خاطر نشان کردند: اثر گیری اجرای این دستور اجرایی باعث آسیب دیدن جان بی گناهان و ارزش‌های بنیادین آمریکایی خواهد شد. این سند همچنین مشخصا گفته است، ممنوعیت مسافرتی اعلام شده از سوی ترامپ می تواند جان سربازان آمریکایی را در میدان جنگ به خطر بیندازد و در همکاری‌های مبارزه با تروریسم اختلال ایجاد کند.

در ادامه این سند آمده است: این دستور همچنین باعث تقویت تبلیغات داعش مبنی بر اینکه آمریکا با اسلام در جنگ است، خواهد شد.