واعظی: هرچه به انتخابات نزدیک می‌شویم، بر تخریب دولت می‌افزایند
به گزارش ایسنا - منطقه سمنان، محمود واعظی در جمع شورای اداری استان سمنان، ضمن دفاع از عملکرد دولت یازدهم، اظهار کرد: دولت در این چند سال توانسته کشور را سامان دهد و زمینه را برای تحقق توسعه در کشور فراهم کند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ افزود: عده‌ای از یک سال پیش شروع کردند و با تخریب دولت و دستاوردهای آن به دنبال ناامید کردن مردم هستند.

این عضو کابینه، موفقیت‌های دولت روحانی را دستاوردهای نظام، رهبری و مردم خواند و تصریح کرد: دستاوردهای این دولت متعلق به مردم است.

وی با انتقاد از برخی تلاش‌ها در جهت مأیوس کردن مردم گفت: با اقدامات اساسی که این دولت انجام داده، کشور دارد به سمت توسعه رهنمون و مشکلات کشور به تدریج در حال مرتفع شدن است.

وزیر ارتباطات ادامه داد: عده‌ای متاسفانه به واسطه نزدیک شدن به انتخابات و با هدف تخریب این دولت در تلاشند که به انحاء مختلف مردم را از این دولت ناامید کنند و از همین‌رو از یک سال پیش به صورت برنامه‌ریزی شده و همه‌جانبه به تخریب برجام و مذاکرات که از دستاوردهای نظام اسلامی است روی آوردند و با تردید در برخی اقدامات بزرگ دولت مثل موفقیت دولت در فروش نفت، اقدام ستودنی دولت در تک‌رقمی شدن تورم که از آرزوهای همیشگی نظام و مردم بوده به دنبال این هستند که با تخریب دولت یازدهم مردم را ناامید کنند.

واعظی با بیان اینکه تجربه ثابت کرده که مردم تحت تاثیر این مسائل قرار نمی‌گیرند، افزود: جوسازی‌هایی از این دست در انتخابات همیشه جواب نداده است، چراکه مردم ما خود به همه چیز واقفند.

وی با تاکید بر لزوم تزریق امید به مردم گفت: دستاوردهای این دولت متعلق به نظام، رهبری معظم انقلاب ، قوه قضاییه، مجلس و همه ارکان کشور و از جمله مردم است و نباید به بهانه تضعیف رقیب مردم را از نظام مایوس کرد.

این عضو کابینه با بیان اینکه با همدلی می‌توانیم کارهای بزرگ را انجام دهیم ادامه داد: البته ما نیز می‌دانیم که مشکلاتی باقی مانده است و باید برای رفع آنها برنامه‌ریزی کرد.

وی با بیان اینکه دولت می‌داند مشکل معیشت قشر متوسط به پایین جدی است، تصریح کرد: دولت می‌داند که قشر زیادی از جامعه نیازمند شغل است و لذا همه تلاش خود را به کار بسته است تا این نقص‌ها را مرتفع کند.

واعظی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید همه شاخص‌های اقتصادی را مثبت کرده است، گفت: تک‌رقمی شدن تورم اتفاق بسیار بزرگی بود که به دست دولت انجام شد، اگرچه تورم در کنار رکود ارزش چندانی ندارد اما با تحقق رونق اقتصادی که نشانه‌های آن کاملا روشن است کشور به سمت توسعه در حرکت است.

وزیر ارتباطات با اشاره به ایجاد ۷۰۰ هزار شغل توسط دولت، اظهار کرد: البته موفقیت‌های دولت در این بخش فراتر از این رقم است و بیش از یک میلیون وارد بازار کار شدند.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال روند صعودی پیدا کرده است، گفت: دولت توانسته با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی گام‌های بلندی در این بخش بردارد، چراکه این دولت آموخته که ایجاد اشتغال به معنای استخدام افراد در وزارتخانه‌ها نیست.

این عضو کابینه ادامه داد: متاسفانه در گذشته کار به جایی رسید که برخی وزارتخانه ۸ تا ۱۰ هزار نیرو دارد و از این رو بخش اعظم درآمدهای دولت صرف حقوق کارکنان دولت می‌شود در حالی که می‌توانست این اعتبارات در زیرساخت‌ها هزینه شود.

وی با بیان اینکه این دولت از تصدی‌گری‌ها کاسته است، تصریح کرد: دولت هر جا توانسته کار را به بخش خصوصی واگذار کرده و همچنان در این مسیر گام برمی‌دارد.

واعظی از بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان بخشی مهم در حوزه اشتغال نام برد و گفت: جوانان جویای کار با اندک سرمایه مادی می‌توانند در این بخش مشغول شوند و زمینه اشتغال دیگران را هم فراهم کنند و دولت نیز از آنها حمایت می‌کند.