کلاهبرداری میلیاردی به سبک سریال «پیامک از دیار باقی»
سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت : در پی وصول شکایت چندین شهروند اصفهانی مبنی بر اینکه فرد كلاهبرداری برای سرمایه گذاری مبالغ مختلفی از آنان دریافت كرده و خانواده اش با توسل به مانورهای متقلبانه از جمله برگزاری مجلس ختم و ترحیم، فوت او را اعلام كرده اند بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

به گزارش میزان، وی ادامه داد: ماموران تحقیقات خود را آغاز كردند و متوجه شدند فرد كلاهبردار زنده است و با تغییر ظاهر خود زندگی می كند.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری متهم اظهار داشت: این فرد در بازجویی های پلیس به کلاهبرداری مبلغ 26 میلیارد و 130 میلیون ریال از 11 شهروند اصفهانی اعتراف كرد که در این خصوص پرونده ای تشكیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان با اشاره به اینكه این فرد با تاسیس یك شركت سرمایه گذاری از شهروندان كلاهبرداری كرده بود خاطر نشان كرد: معمولا اکثر کلاهبرداران دارای ظاهری آراسته و شیک پوش، ولخرج و خوش برخورد می باشند تا بتوانند طعمه خود را به دام بیندازند ، در انجام معاملات،سرمایه گذاری ها و غیره صرفاً به ظاهر افراد بسنده نکنید و معاملات و قرار دادهای خود را در مراکز رسمی و قانونی به ثبت برسانید تا تحت حمایت قانونی قرار بگیرید.