هوتن شکیبا: نگرانم به عنوان بازیگر کمدی شناخته شوم
در سریال سروش صحت سه جوان لیسانسه نقش‌های اصلی را بر عهده دارند که هر کدام با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. هوتن شکیبا نیز ایفاگر نقش حبیب است که به‌تازگی تحصیل در دانشگاه را به پایان رسانده و قصد ازدواج دارد، اما مشکلاتی در انتخاب همسر دارد. دوستانش سعی می‌کنند در این امر به او کمک می‌کنند، اما هر بار مشکلات جدیدی اتفاق می‌افتد. این بازیگر با بازی جدید و گریم متفاوتش توانست با مخاطبان ارتباط برقرار کند.

شکیبا در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ دوری‌اش از تلویزیون و همچنین ورودش به آن که با سریال سروش صحت اتفاق افتاد، اظهار کرد: پیش از این گزیده کار می‌کردم، یک زمانی تئاتر کار می‌کردم و گهگاهی هم سینما و بنا به دلایلی از تلویزیون فاصله گرفته بودم.

او ادامه داد: البته پیشنهاداتی هم می‌شد که یا دوست نداشتم یا ویژه نبودند. اما در مجموعه‌ «لیسانسه‌ها» این افتخار نصیبم شد که با سروش صحت کار کنم.

شکیبا یادآور شد: زمانی که کار را خواندم دوست داشتم و توانست من را راضی نگه دارد. حضورم در «لیسانسه‌ها» اولین همکاری‌ام با صحت در مقام کارگردان است، چرا که سالها پیش با او در یک اثر نمایشی همبازی بودم. صحت یکی از دوستان خوب من است که تا به حال چند بار از من برای بازی در سریال‌هایش دعوت کرده است که به دلایلی که گفتم این همکاری محقق نشده بود. اما بسیار خوشحالم که امسال این اتفاق افتاد. او فرد طنازی است که موقعیت‌های کمدی را خیلی خوب می‌شناسد و به خوبی نیز بازیگر را هدایت می‌کند.

وی درباره‌ اینکه به نظر می‌رسد بار طنز داستان بر دوش شخصیت حبیب بوده است، اظهار کرد: در این سریال نمی‌توان گفت که بار طنز بر دوش شخصیتی هست یا نه؛ چون همه ماجرا بر اساس کمدی موقعیت پیش می‌رود و کاراکترها در موقعیت‌های طنز قرار می‌گیرند. در کل کنار هم قرار گرفتن تعدادی شخصیت متفاوت و جذاب، تضادهایی را بین کاراکترها به وجود می‌آورد و این به هم ریختگی‌های موقعیتی، کمدی را ایجاد می‌کند و اینطور نیست که بگوییم بامزگی‌های شخصی در قصه وجود دارد یا شوخی کلامی باعث ایجاد کمدی می‌شود.

این بازیگر در پایان درباره‌ بازخورد این مجموعه اظهار کرد: راضی هستم و سریال بهتر از آن چیزی که فکر می‌کردم شده است. خوشبختانه استقبال مردم هم خیلی خوب بوده و با رضایت درباره کار حرف می‌زنم. البته این نگرانی را هم داشتم و هنوز دارم که اگر اولین کارم را در تلویزیون با کمدی شروع کنم، به عنوان بازیگر کمدی شناخته شوم و پیشنهادها فقط در این زمینه باشد، اما من در تئاتر و سینما، هم نقش جدی بازی کرده‌ام و هم کمدی.

وی که در سری جدید لیسانسه‌ها هم حضور دارد، گفت: امیدوارم ادامه‌ مجموعه «لیسانسه‌ها» هم موردپسند مردم باشد.

به گزارش ایسنا، شکیبا پیش‌تر در تئاتر مشغول بوده و تا امروز، بازی در نمایش‌های بسیاری را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.  او در چهار فیلم سینمایی بازی کرده و فیلم سینمایی «هلن» را نیز در نوبت اکران دارد. شکیبا صداپیشه دیبی در مجموعه «کلاه‌قرمزی» هم هست.