عرضه محصولات سایپا در بورس کالا
به گزارش ایسنا، مهدی جمالی در چهارمین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران اظهار کرد: فروش محصولات سایپا در بورس کالا به زودی انجام خواهد شد و سراتو نیز در بورس پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه به زودی اوراق فروش محصولات سایپا در بورس عرضه می‌شود، خاطرنشان کرد: هفته آینده نیز ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مرابحه جدید در بورس منتشر خواهد شد.

او ادامه داد: در ادامه اصلاح ساختار مالی گروه خودروسازی سایپا تا پایان امسال خبرهای خوبی برای سهامداران خواهیم داشت. به گونه‌ای که پایان امسال گروه سایپا به سود عملیاتی خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تا پایان سال جاری ساینای اتوماتیک با کمترین قیمت عرضه خواهد شد، خاطرنشان کرد: خودروی ۲۱۲ نیز با طراحی جدید عرضه خواهد شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: برای اولین بار در کشور برند قطعات یدکی در گروه سایپا با نام سیپارت طراحی و به بازار عرضه خواهد شد.

جمالی ادامه داد: بعضا می‌گویند شرکت سایپا کاشان ارزان یا گران فروخته شده در حالی که این شرکت با قیمت کارشناسی رسمی جمهوری اسلامی ایران قیمت‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: در مذاکرات با گروه سیتروئن این شرکت پذیرفت ۳۰ درصد صادرات خودروهای مشترک تولیدی با سایپا را در شبکه جهانی خود انجام دهد.

وی خاطرنشانکرد: تولید سایپا که در سال‌های گذشته به عددهای غیرقابل قبول روزانه ۸۰۰ دستگاه رسیده بود، هم‌اکنون به روزانه ۲۵۰۰ افزایش یافته است.