عذرخواهی برانکو از هواداران پرسپولیس/استقلال از ما بهتر بود
برانکو ایوانکویچ پس از شکست در دربی پایتخت با حضور در نشست خبری درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که مشروح آن در ادامه می آید:
 
دربی درخشان بود
بازی بسیار خوب و زیبای را دیدیم که یک دربی درخشان با گلهای زیاد بود. من به استقلال تبریک می گویم و همینطور از هواداران و بازیکنانم تشکر می کنم. با احساسات زیادی این بازی را انجام دادیم و هیچ ایرادی نمی توانم از آنها بگیرم. از هواداران تشکر می کنم که در باخت نیز بزرگ بودند. فقط متاسفم که در بزرگترین بازی لیگ نتوانستیم آنها را شاد کنیم. هواداران خواست بازیکنان ما را دیدند و از آنها بابت تشویق بعد از پایان بازی تشکر می کنم. مطمئن هستم با کمک هواداران، به هدفی که داریم خواهیم رسید.
 
نیمه دوم بازی یک گله بود
دربی به این شکل است و برنده شدن در آن شکل خاصی دارد. اما این بازی یک فوتبال است. در نیمه دوم بازی یک گله شده بود و ما شانس های زیادی داشتیم. روی دروازه آنها خیمه زده بودیم اما زمان کافی برای مساوی کردن نداشتیم. یک بار دیگر از هواداران عذر خواهی می کنم.
 

توپ روی هوا بود
یک تعویض برای تقویت حمله انجام دادیم و نیاز به تعویض های دیگر نبود. سروش، امیری و مسلمان در این بازی حضور داشتند و شاید تنها نریمان جهان را می شد به بازی آورد. در نیمه دوم بازی تماما روی هوا بود.
 
از ماهینی راضی ام
کمال بازیکن مهمی است و ما او را به دلیل محرومیت نداریم. او در لیگ یکی از بهترین بازیکنان ما بوده است. البته قبول ندارم که جای او در این بازی خالی بود زیرا حسین ماهینی در این پست خیلی خوب ظاهر شد و با توجه به اینکه برای اولین بار در این پست بود، از او راضی بودم.
 
 
احمدزاده اشتباهی نکرد
استقلال تیم خوبی است و بازیکنان با کیفیتی دارد. طبیعی است که از یک سمت زمین به ما حمله شود. هنگام گل سوم رضایی در میان شش بازیکن ما حضور داشت و طبیعی بود که این اتفاق رخ دهد. فرشاد احمدزاده برای حضور در این پست نیاز به زمان دارد اما او هیچ اشتباه خاصی انجام نداد. گل دوم از سمت او بود اما نباید او تنها دفاع کند و بقیه باید او را حمایت کنند.
 
 
استقلال جز گل شانس دیگری نداشت
این اتفاقات در فوتبال رخ می دهد زیرا اگر دقیق به بازی نگاه کنید می بینید که استقلال به جز گل شانس های زیادی در این بازی نداشت. اسماعیلی گل اول را با یک شوت به ثمر رساند و گل دوم نیز با ضربه خوب کاوه رضایی! بود و گل سوم نیز یک حرکت خوب بود. استقلال در ضربات ایستگاهی خطرناک است و بقیه موقعیت ها مربوط به این بازی بود.
 

رحمتی در درگیری مقصر بود
متوجه نشدم چرا درگیری رخ داد اما ظاهرا رحمتی نیز مقصر بود که اخراج شد. بازیکنان من برای این بازی آماده بودند و این آمادگی را نشان دادند. در نشست خبری دیروز نیز گفتم که استقلال تیم بسیار خوبی است و دربی معیار خاصی ندارد. دربی بازی بسیار خوبی بود و این بار استقلال برنده شد.
 
آنالیز مربوط به رختکن است
درباره اشتباهات تیم صحبت نمی کنم و باید بازی را آنالیز کنم. این آنالیز مربوط به رختکن ما خواهد بود. این بازی دربی است و بعضی جزییات حساس که توسط بازیکنان مشخص می شود، نقش اساسی دارد. هیچ ایرادی از بازیکنان نمی گیرم و مطمئنم علاقه زیادی به کسب پیروزی داشتند. در همین شرایط بود که ما توپ را به تیرک زدیم و موقعیت های زیادی خلق کردیم.
 

همیشه به بازیکن نیاز است
نیم فصل دوم تازه شروع شده و همیشه به بازیکن نیاز داریم. اما چه کسی را جذب کنیم؟ بازیکنی را که جذب کنیم تا زمانی که به تیم ما عادت کند، فصل برای ما تمام می شود. باید این موضوع را مشخص کنیم که چه زمانی می خواهیم بازیکن جدید بگیریم.
 

گروه سختی در آسیا داریم
در سخت ترین گروه ممکن در آسیا حضور داریم. قهرمان عربستان و قطر در گروه ما هستند و الوحده که یکی از بزرگترین باشگاه های امارات است در گروه ما حضور دارد. اینکه گروه سختی داریم موضوعی طبیعی است. بازی با الهلال نتیجه ای نا معلوم دارد اما ما همه تلاشمان را خواهیم کرد تا به بهترین شکل برابر آنها بازی کنیم. هیچ شکستی خوب نیست و بر روند تیم تاثیر می گذارد. اثر باخت در دربی که مملو از انرژی و انگیزه است بیشتر از دیگر بازی ها است و بازیکنان نیز با این بازی احساسی برخورد می کنند. در سه روز آینده ایام مهمی را پیش رو داریم و بازیکنان باید به فرم طبیعی خود باز گردند. بی صبرانه منتظر بازی با سپاهان هستیم و پس از آن به استقبال الهلال می رویم.
 

ال کلاسیکوی ما بازی با استقلال است نه سپاهان
همیشه از قبل گفتم که ما 4 دربی پشت هم سپری کردیم. تراکتورسازی، استقلال و سپاهان و البته الهلال بازی های بزرگ ما هستند. ال کلاسیکوی ما بازی با استقلال بود اما بازی با سپاهان نیز سنگینی خودش را دارد و برای ما مهم است. اگر آمار را نگاه کنیم می بینیم که سپاهان در یک دهه گذشته یکی از بهترین تیم های ایران بوده است. این باخت سپاهان هیچ تاثیری در بازی بعدی ما نخواهد داشت زیرا می دانیم که بازی سختی در پیش داریم و همیشه به طور سنتی پرسپولیس کار سختی برابر سپاهان دارد.

منبع: ورزش سه