گزارش سایت AFC از حضور استقلال ایران در لیگ قهرمانان آسیا
به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از کنفدراسیون فوتبال آسیا، استقلال یکی از چهار نماینده ایران در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا است که باید در گروه نخست این رقابت‌ها برابر تیم‌هایی همچون الاهلی امارات، لوکوموتیو ازبکستان و التعاون عربستان به میدان برود.

سایت AFC در گزارشی به برسی تیم‌ها و گروه‌های حاضر در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا پرداخته است و در ابتدا گروه یک این رقابت‌ها را مورد بررسی قرار داده که درباره تیم استقلال آمده است:

* استقلال

نحوه صعود: برتری برابر السد در پلی‌آف

تاسیس : ۱۹۴۵ میلادی

ورزشگاه: آزادی ( ۱۰۰ هزار نفر)

افتخارات: هشت قهرمانی در لیگ ایران – ۶ قهرمانی در جام حذفی، صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، صعود به دور دوم لیگ قهرمانان آسیا در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲

قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا در سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۷۱ و نایب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا در سال‌های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۹

استقلال یکی از بزرگترین تیم‌های ایران بعد از سه دوره غیبت توانست با برتری برابر السد قطر در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا جواز حضور در این رقابت‌ها را به دست بیاورد.

استقلال با دو قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا یکی از تیم‌های پر افتخار این قاره محسوب می‌شود. این تیم همچنین پر افتخارترین تیم ایران در سطح قاره شناخته می‌شود.

با این حال از زمانی که جام باشگاه‌های آسیا به لیگ قهرمانان آسیا تغییر یافت بهترین عملکرد استقلال تنها حضور در نیمه نهایی سال ۲۰۱۳ بوده است که در این سال با شکست برابر سئول کره جنوبی از رسیدن به مرحله نهایی باز ماند.

* بازیکنان اصلی:

سید مهدی رحمتی، دروازه‌بان و کاپیتان استقلال یکی از بهترین دروازه‌بان‌های ایران بوده که توانسته چهار قهرمانی در لیگ و دو قهرمانی در جام حذفی را کسب کند. او سومین حضور خود را در استقلال تجربه می‌کند.

رحمتی در سال ۲۰۱۳ عضو تیم فوتبال استقلال بود که با این تیم به لیگ قهرمانان آسیا راه یافت. همچنین در کنار این دروازه‌بان باید از خسرو حیدری نیز نام برد که یکی از بازیکنان با تجربه خوب استقلال محسوب می‌شود. حیدری ۳۳ ساله بیش از ۵۰ بازی ملی در کارنامه خود دارد. او توانسته است دو قهرمانی در لیگ را نیز با آبی‌پوشان پایتخت ایران را کسب کند.

همچنین کاوه رضایی که در بازی برابر السد قطر نیز درخشید یکی از بازیکنان مهم استقلال است که در بازی داربی تهران در روز یکشنبه نیز موفق شد دروازه‌ تیم فوتبال پرسپولیس را باز کند.

* مربی:

علیرضا منصوریان، بازیکن سابق تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران که موفق شد با نفت تهران در سال ۲۰۱۵ در لیگ قهرمانان آسیا تا یک چهارم نهایی صعود کند، هدایت استقلال را بر عهده دارد. او زمانی که فوتبالیست بود با پیراهن تیم‌هایی در آلمان و یونان نیز بازی کرد و در جام جهانی ۹۸ فرانسه عضو تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران بود. منصوریان بیش از ۲۰۰ بازی برای استقلال در کارنامه خود دارد.

* برنامه هفته‌ نخست رقابت‌های گروه یک

الاهلی – استقلال، ورزشگاه راشد

التعاون – لوکوموتیو، ورزشگاه سلطان عبدالله