یک باند قاچاق کوکائین به کشور در تهران متلاشی شد
به گزارش ایرنا، سردار محمدمسعود زاهدیان افزود: سرشبکه این باند یک فرد 40 ساله بود که در تهران فعالیت داشت و کوکائین را از مرزهای غربی استان آذربایجان غربی وارد کشور می کرد.

وی اضافه کرد: این فرد تعداد زیادی از افراد را تحت پوشش قرار داده بود و به اتفاق همسرش و دو نفر دیگر فعالیت داشت.

زاهدیان اضافه کرد: حدود 70 میلیارد تومان از اموال و دارایی این فرد که از این راه به دست آمده تا کنون شناسایی شده است.

سردار زاهدایان در مورد سایر ارتباطات این متهم ، گفت: این موضوع در دست تحقیق است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: از سردسته این باند در زمان دستگیری 250 گرم کوکائین کشف شد که ارزش آن حدود 100 میلیون تومان برآورد می شود.

سردار زاهدیان اضافه کرد: از این فرد یک ویلا در لواسان، دو باغ در کردان، چند ساختمان در تهران به صورت مجتمعی، چندین باب مغازه و خودرو کشف شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: اعضای خانواده این فرد هیچ گونه اعتیادی نداشته و حتی سیگار هم استعمال نمی کنند و در زمان دستگیری تنها حدود یک میلیارد تومان پول در حساب همسر این فرد بود.

وی از دستگیری یکی از عوامل باند «نصیر بامری» در کرمان خبر داد و گفت: این فرد از افراد متواری بود که با اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته، دستگیر و یک قبضه سلاح از وی کشف شد.
سردار زاهدیان پیش از این گفته بود، نصیر عامری سرشبکه این باند 11 شبکه را هدایت می کرد و در خردادماه سال گذشته در سیستان و بلوچستان دستگیر شد، برخی از قاچاقچیان کشور با وی در ارتباط بودند و در پولشویی و قاچاق نقش داشته اند.

در این رابطه بیش از 250 میلیارد تومان اموال وی توقیف شد که با پیگیری های بعدی رقم اموال و دارایی شناسایی شده از وی به 400 میلیارد تومان رسیده است، بیش 315 نفر از مرتبطین وی نیز شناسایی و تحت پیگرد هستند.

به گفته وی، این فرد 50 ساله بیش از 15 سال سابقه کار داشته و محل استقرار وی سیستان و بلوچستان بوده و در برخی کشورهای افریقایی و حوزه خلیج فارس فعال بوده است. رئیس پلیس مواد مخدر گفت: باند تمساح خلیج از اعضایی بود که با این فرد کار می کرد.