رشد 3 برابری واردات نفت هند از ایران
بر اساس آمارهای کشتیرانی و گزارش موسسه تامسون رویترز، واردات نفت هند از ایران در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از سه برابر شده و به ۵۵۴ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسیده است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، ایران قبلا دومین تامین کننده عمده نفت هند بود، رتبه ای که پس از تحریم ها اکنون به عراق رسیده است. در ماه ژانویه، ایران سومین تامین کننده بزرگ نفت هند پس از عربستان و عراق بود. واردات نفت هند از ایران پس از لغو تحریم ها به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.

بر اساس آمارهای کشتیرانی و گزارش موسسه تامسون رویترز، واردات نفت هند از ایران در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از سه برابر شده و به 554 هزار و 600 بشکه در روز رسیده است.

در ده ماهه نخست سال مالی جاری، یعنی در فاصله ماه های آوریل و ژانویه، هند روزانه 532 هزار و 800 بشکه نفت از ایران خریداری کرده در حالی که این رقم در مدت مشابه یک سال قبل 228 هزار و 600 بشکه بوده است. متوسط نفت خریداری شده توسط هند از ایران در بازه زمانی آوریل تا ژانویه، بالاترین رقم ثبت شده تاکنون بوده است.

پالایشگاه های هندی از جمله ریلاینس اینداستریز، اداره کننده بزرگترن مجتمع پالایشگاهی جهان در جامناگار، که در دوره تحریم ها خرید نفت از ایران را متوقف کرده بود، مجددا به مشتری نفت ایران تبدیل شده است.