توضیح رامین رضائیان درباره پنالتی پرسر و صدایی که زدند و ماجرای کادوی علی کریمی
روزنامه خبرورزشی نوشت: در دقیقه ۵۵ لی‌ اولیویه‌را سنگربان سپاهان اصفهان روی مهدی طارمی خطا کرد تا محمدرضا اکبریان داور مسابقه به نشانه پنالتی در سوت خود بدمد. رامین رضاییان توپ را برداشت، نگاهی به مهدی طارمی کرد و مهاجم بوشهری به مدافع راست ملی‌پوش پرسپولیس نزدیک شد، چیزی در گوش او گفت و... اما هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد این دو بخواهند به سبک لیونل مسی و لوئیز سوارس پنالتی بزنند! 
رامین رضاییان پشت توپ ایستاد. شماره ۲۷ پرسپولیس به جای اینکه ضربه پنالتی‌اش را به سمت دروازه شوت بزند با کف پا پاس داد تا مهدی طارمی آن را تبدیل به گل کند؛ اتفاقی که اخیراً در لالیگا افتاده بود و حالا در لیگ برتر ایران هم، ‌چنین لحظه‌ای به ثبت رسید. در همین راستا دقایقی با رامین رضاییان کارگردان این صحنه به یادماندنی گپ زدیم و سؤالاتی کردیم که جواب‌های جالبی هم به ما داد.

بازی مقابل سپاهان خیلی نفسگیر بود اما به هر حال بردید، آن هم با خلق صحنه‌هایی که نفس بینندگان را در سینه حبس کرد. توضیح می‌دهی؟
لطفاً از قول من بنویسید حاضرم جانم را بدهم پرسپولیس قهرمان شود. هر کاری می‌کنم تا این پرسپولیس قهرمان شود و اصلاً به این تیم برگشتم تا کار نیمه‌تمام فصل گذشته را تمام کرده و همراه تیم محبوبم قهرمان شوم. در این راه هر کاری هم از دستم بربیاید انجام می‌دهم.

زدن پنالتی به سبک مسی و سوارس تمرین زیادی می‌خواهد. تو و مهدی طارمی چقدر تمرین کرده بودید؟
من و مهدی (طارمی) همیشه در خفا و پنهانی تمرین می‌کردیم، قرار می‌گذاشتیم و می‌ایستادیم تا ورزشگاه خالی و خلوت شود و بعد تمرین پنالتی مسی و سوارسی می‌کردیم و خدا را شکر شرمنده هواداران پرسپولیس نشدیم.

کار شما خطرناک و ریسکی نبود؟
خطرناک بود اما خوشحالم توپ را گل کردیم.

آن لحظه به مهدی چه گفتی؟
گفتم کمی عقب‌تر از خط هجده قدم بایستد که کسی شک نکند و بعد... انصافاً هم مهدی به موقع آمد و کار را تمام کرد.

در گوش تو چه گفت که گفتی خطرناکه؟!
خطرناکه را سر چیز دیگری گفتم. فقط همان چیزی را گفتم که به شما هم گفتم.

قضیه قهر مهدی طارمی روی پنالتی دوم چه بود؟
قهری در کار نبود. فرقی نمی‌کند من پنالتی بزنم یا مهدی و مهم این است که موقعیت پرسپولیس گل شود. مطمئن باشید مهدی طارمی هم از گل شدن پنالتی دوم و برد پرسپولیس خوشحال بود.

چرا پنالتی دوم را خودت زدی؟
این تصمیم آقای برانکو بود. شاید آن لحظه و در دقیقه ۸۶ اگر اشتباه نکنم فکر کرد استرس مهدی بیشتر است و این مسئولیت را به من واگذار کرد اما واقعاً فرقی نمی‌کند؛ همین که پنالتی دوم هم مثل اولی گل شد برای ما کافی است.

این جور پنالتی زدن سخت‌تر است یا ضربه چیپ؟
اصولاً پنالتی زدن بر خلاف تصورات کار راحتی نیست و سخت است، قلق هم دارد ولی خدا را شکر ما مقابل سپاهان موفق شدیم و سه امتیاز شیرین به دست آوردیم. این از همه موارد دیگر مهم‌تر است؛ اینکه توانستیم دل هواداران پرشمار و با معرفت پرسپولیس را شاد کنیم.

علی کریمی هم در استادیوم آزادی بود. پرسپولیسی‌ها می‌گویند پاقدم جادوگر برای شما خوب است و...
علی‌آقا کریمی یک کادو قبل از بازی به ما داد و با حضورش پرسپولیس را برای برد دلگرم کرد. اتفاقاً پیش از شروع بازی به علی‌آقا گفتم کاش همبازی ما در لیگ شانزدهم بودی و کنارمان بازی می‌کردی... دست کریمی، مهرداد میناوند، ادموند بزیک و پیشکسوتان با معرفت پرسپولیس درد نکند که مثل هواداران ما را مقابل سپاهان تنها نگذاشتند و باعث دلگرمی و موفقیت تیم خود شدند.