قتل گروگان، پایان اخاذی 300 میلیونی
چهار مرد که به انگیزه اخاذی 300 میلیون تومانی جوانی را ربوده و او را به قتل رسانده بودند، بازداشت شدند. آنها اعتراف کرده بودند جسد را حوالی رودخانه‌ای دفن کرده‌اند که پلیس هنوز موفق به کشف جسد نشده است.

به گزارش آفتاب نیوز به نقل از جام‌جم، روز‌های پایانی اسفند سال گذشته مردی با حضور در شعبه نهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران با طرح شکایتی عنوان کرد، پسر30 ساله‌‌اش با سوار شدن به خودروی پژو، خانه‌شان در تهران را ترک کرده و ناپدید شده و تلفن همراهش هم خاموش است.

با دستور بازپرس سهرابی، تحقیقات ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران آغاز شد. شاکی روز بعد دوباره به پلیس آگاهی رفت و این بار اعلام کرد مردی ناشناس با وی تماس گرفته و با ادعای این‌که پسرش را ربوده، در قبال آزادی او 300 میلیون تومان درخواست کرده است.

یک ماه بعد از این ماجرا، ماموران از طریق پلیس شهر قدس در غرب استان تهران باخبر شدند چند روز پیش خودروی پژو را بدون سرنشین در حالی که یک عدد لباس و شلوار خون‌آلود در آن بوده و روی صندلی هم لکه‌های خون دیده می‌شود، پیدا کرده‌اند.

ماموران پس از بررسی‌های دقیق دریافتند لکه‌های خون با گروه خونی پسر گمشده مطابقت دارد. لذا این فرضیه که گروگان جوان به قتل رسیده باشد، قوت گرفت . در ادامه ردپای مردی جوان که مستاجر پسر گمشده در اطراف تهران بود، در این پرونده به دست آمد. تحقیقات نشان می‌داد او چند روز با خانواده پسر جوان در جست‌وجو بوده و بعد به طور مرموزی ناپدید شده است. با گذشت شش ماه از این ماجرا، دو هفته پیش مرد مستاجر شناسایی و بازداشت شد. متهم در تحقیقات سکوت خود را شکست و به قتل اعتراف کرد. او به افسر تحقیق گفت: می‌دانستم صاحبخانه‌ام وضع مالی خوبی دارد، به همین خاطر ازدو نفر از دوستانم برای ربودن او و اخاذی از خانواده‌اش کمک خواستم که آنها قبول کردند. ابتدا سگ او را دزدیدیم و بعد پس دادیم. او را به خانه‌ای در بهارستان در غرب استان تهران بردم و همانجا وی را به گروگان گرفتیم تا از خانواده‌اش 300 میلیون تومان اخاذی کنیم.

وی افزود: من با چاقو ضربه‌ای به سر گروگان زدم که زخمی شد. بعد همراه دوستانم، دست و پا و دهان و بینی‌اش را بستیم و کتکش زدیم. ساعاتی بعد متوجه شدیم نفس نمی‌کشد و فوت کرده است. ترسیده بودیم و دو روز جسد آنجا ماند و از ترس این‌که ماجرا لو برود، روزسوم جسد را در ملحفه‌ای پیچیده و با قراردادن در خودروی خودش او را به اطراف رودخانه‌ای حوالی سلطان‌آباد بهارستان بردیم و دفن کردیم.

وی گفت: لباس و شلوار خون‌آلود داخل خودرو ماند و به خانه بازگشتیم. شب برای از بین بردن آثار جنایت، خانه را آتش زدیم. با اعتراف وی، مستاجری که خانه‌اش آتش گرفته بود نیز در اطراف شهر همدان بازداشت و مدعی شد بعد از جنایت متوجه ماجرا شده و دوستانش به او پول خسارت را نداده‌اند و سرش کلاه گذاشته‌اند. ماموران سه روز همراه یک قلاده سگ و آتش‌نشانان محلی را که جوان گروگان دفن شده بود جست‌وجو کردند اما موفق نشدند جسد وی را پیدا کنند.

در ادامه تحقیقات دو متهم فراری پرونده نیز در تهران بازداشت شدند. آنها اعتراف کردند قصد جنایت نداشتند و هدفشان فقط اخاذی 300 میلیون تومانی بوده است.

برای متهمان قرار قانونی صادر شد و جست‌وجوهای پلیسی برای کشف جسد گروگان جوان ادامه دارد.