کارشناسان ضدجاسوسی در این پرونده نبودند و کارشناسان دیگری دخیل بودند
از مازیار ابراهیمی، متهم به ترور دانشمندان هسته‌ای عذرخواهی و دلجویی شد

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره آزادی فرد متهم به ترور دانشمندان هسته‌ای ابراز از مازیار ابراهیمی، متهم به ترور دانشمندان هسته‌ای عذرخواهی و دلجویی شدداشت: این اتفاق در دولت ما رخ نداده است. ما نیز اطلاعی از این پرونده ندارم اما در گفت‌وگوهایی که در این باره داشته‌ام، اعترافاتی از سوی افرادی انجام شده که درست هم بوده است ولی اعترافاتی هم انجام شده که کار کارشناسی درباره آنها انجام نشده است.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ ربیعی اضافه کرد: کارشناس این پرونده‌ها، کارشناس ضدجاسوسی نبوده است و کارشناسان حوزه دیگری بوده‌اند که در این پرونده کار کرده‌اند.

وی با بیان اینکه همان موقع هم از این افراد دلجویی و عذرخواهی شده است، عنوان کرد: بنای این دولت آن است که در دستگاه‌های زیرمجموعه‌اش چنین اتفاقاتی رخ ندهد و تکرار نشود. در مورد پاسخگویی درخصوص این مسائل بهتر است من وارد نشوم و افراد مسئول در این‌باره وارد شوند. وقتی کار غیرکارشناسی در خصوص چنین پرونده‌هایی صورت می‌گیرد، چنین تبعاتی را هم شاهد خواهیم بود.

تلویزیون بی‌بی‌سی روز شنبه (۱۲ مرداد) گزارشی پخش کرد که نشان می‌داد فردی به نام مازیار ابراهیمی گفته است هرآنچه در صدا و سیما در رابطه با عملیات ترور دو "دانشمند هسته‌ای" اعتراف کرده، دروغ بوده است.