متهم اصلی گرانی رب گوجه فرنگی شناسایی شد

اسدالله کارگر با بیان اینکه کارخانجات تولیدکننده رب اعلام کردند که به دلیل افزایش قیمت گوجه فرنگی، رب را گران کرده اند، گفت: در حال حاضر قیمت گوجه به حداقل رسیده و کارخانجات باید نرخ محصول تولیدی خود را کاهش می‌دادند، اما این کار را نکردند.

وی قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی را درحال حاضر بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان عنوان کرد و افزود: درحال حاضر عرضه گوجه فرنگی بسیار فراوان است و قیمت آن نیز برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه نیست.

کارگر ضمن انتقاد از عملکرد کارخانجات رب در این میان، اظهارداشت: باتوجه به اینکه کارخانجات خرید انبوه می‌کنند قیمت برای آنان بسیار کمتر تمام می‌شود.

وی تصریح کرد: تقاضای ما از مردم این است که خودشان گوجه فرنگی بخرند و رب مورد نیازشان را تامین کننند تا مانع اینگونه سوءاستفاده‌ها شوند.

پیش بینی کاهش قیمت میوه‌ها از هفته آینده

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز ماه محرم از فردا شنبه، گفت: با توجه به تعطیلی مراسم عروسی، جشن‌ها و همچنین تمام شدن بازگشت حجاج به کشور، پیش بینی کاهش قیمت میوه را از هفته آتی داریم.

کارگر با بیان اینکه بعد از ماه محرم نیز ماه صفر را پیش رو داریم، افزود: در این یک الی دو ماه با کاهش نرخ انواع میوه مواجه خواهیم بود چرا که تقاضا برای میوه به شدت افت می‌کند.

وی اشاره به اینکه قیمت موز در یک هفته گذشته در میدان مرکزی میوه و تره بار تا ۱۵ الی ۱۵.۵ هزارتومان رسیده بود، افزود: پیش بینی می‌شود نرخ این میوه طی روزهای آینده بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یابد.

کارگر گفت: دلیل افزایش قیمت موز علاوه بر افزایش تقاضا کاهش عرضه نیز بود و واردکنندگان آنقدر ذخیره دارند که می‌توانند زمان افزایش تقاضا میزان تزریق به بازار را بیشتر کنند.