دستگیری سارقان خانه و خودرو

سرهنگ مرتضی بیرانوند در این باره اظهار کرد: ساعت چهار روز سوم ماه جاری شهروندی از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ پلیسی اظهار کرد که کپسول آتش نشانی، آچار و زاپاس خودرواش به سرقت رفته است.

وی با بیان اینکه ماموران رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند گفت: در تحقیقات مشخص شد سارق پس از سرقت وسایلی از منزل شاکی به سراغ خودروی او رفته و وسایل و محتویات خودرو را نیز سرقت کرده است.

وی درباره تحقیقات انجام شده در این زمینه گفت: فیلم لحظات سرقت رویت و مشخص شد متهم و همدستش با استفاده از یک دستگاه نیسان وانت آبی رنگ به محل سرقت رفته‌اند. با مشاهده خودرو متهمان شماره پلاک آن‌ها نیز استعلام و مشخص شد خودروی مورد استفاده نیز سرقتی است. در ادامه فیلم سرقت چهره این سارقان هم مشاهده شد و با انجام بررسی‌های لازم مشخص شد چهره یکی از این افراد در سیستم‌های پلیسی ثبت شده است. با به ‌دست آمدن اطلاعات متهمان ماموران بلافاصله با هماهنگی‌های قضائی متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند و لوازم سرقت شده از منزل شاکی به همراه شش عدد باتری مسروقه نیز کشف شد.

وی درباره اظهارات متهم نیز گفت: متهم مدعی بود که باتری‌ها را به همراه دوستش که او نیز سابقه دار است از شش خودروی پژو ۲۰۶ باز کرده و قصد داشته آن‌ها را بفروشد.

به گفته وی متهم همدست خود را نیز معرفی کرده و پس از دستگیری همدستش هر دو نفر برای تکمیل پرونده اولیه به مقام قضائی معرفی شدند.