مسمومیت با گاز و سقوط از کوه، جان ۵ اصفهانی را گرفت

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان روز پنجشنبه اظهار داشت: ساعت ۱۳ و ۵۲ دقیقه امروز یک حادثه گاز گرفتگی در خانه‌ای ۳۰ متری در محله زینبیه به آتش‌نشانی گزارش شد.

فرهاد کاوه‌آهنگران افزود: در این حادثه، چهار عضو یک خانواده شامل مرد و زن جوان با ۲ کودک ۶ و ۲ ساله جان باخته بودند که احتمال می‌رود دلیل آن مسمومیت با گاز منوکسید کربن باشد.

مسمومیت با گاز و سقوط از کوه، جان ۵ اصفهانی را گرفت

وی با اشاره به روشن بودن یک بخاری و یک آبگرمکن در این خانه تاکید کرد: در خانه‌های با مساحت کمتر از ۷۰ متر به‌ویژه منازل واقع در طبقه زیرزمین یا منهای ۶۰ باید روزنه‌ای برای ورود هوای تازه و وجود اکسیژن کافی وجود داشته باشد و نباید همه منافذ و در و پنجره‌ها به‌طور کامل بسته شود.

کاوه‌آهنگران با اشاره به اعلام وقوع حادثه دوم در ساعت ۱۴ و ۵۹ دقیقه امروز به آتش‌نشانی افزود: در این حادثه مردی حدود ۴۵ ساله از کوه صُفه اصفهان سقوط کرده و جان باخته بود.

وی ادامه داد: دلیل قطعی سقوط و هویت این فرد مشخص نیست و باید توسط مراجع مرتبط بررسی شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان به وقوع یک حادثه دیگر در شب گذشته نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ساعت ۲۳ شامگاه چهارشنبه بر اثر سقوط پل هوایی

رو به‌روی شهر بازی(شهر رویاها) در کمربندی شرق اصفهان، راننده یک دستگاه کامیون، جان خود را از دست داد.

کاوه‌آهنگران گفت: این پل به‌دلیل برخورد یک دستگاه تریلر با آن، از جای خود کَنده شده و بر روی یک کامیون در حال عبور در باند مخالف، سقوط کرده بود.

وی با بیان‌اینکه این کامیون حامل مواد سوختی بود، تصریح کرد: عملیات آزادسازی راننده کامیون و خروج وی از خودرو و جداکردن مخزن سوخت از کامیون حدود ۶ ساعت طول کشید.

کمربندی شرق که از خوراسگان و منطقه ۱۵ اصفهان عبور می‌کند و تا سپاهان شهر در جنوب ادامه می‌یابد، از محورهای اصلی تردد در این کلانشهر محسوب می‌شود.