کارزار انتخاباتی ترامپ ۴۵ تن از کارکنانش را اخراج کرده است

به نقل از اسپوتنیک، یکی از مشاوران سابق کارزار ترامپ روز دوشنبه، تنها کمتر از یک هفته بعد از انتخابات، به یاهونیوز گفت: آن‌ها شروع به اخراج افراد کرده‌اند.

منبع دیگری برای این رسانه افشا کرد که شنیده است بسیاری از افراد تنها یک هفته دیگر استخدام خواهند بود. بنا به گفته این فرد ناشناس، این افراد به زودی آخرین پرداختی خود را از کارزار دریافت خواهند کرد.

بنا به گفته یک منبع جمهوی‌خواه که با یاهونیوز صحبت کرده، شایعات اخراجی‌ها از کارزار ترامپ، خارج از روال عادی نیست.

وی مدعی شد: هر کارزاری، حتی کارزارهای موفقیت‌آمیز، دارای فروش بر اساس تاریخ هستند. دلیل اینکه زندگی کارزاری بهترین و در عین حال بدترین شغل ممکن است، هم همین است.

این موضوع در بحبوحه ادعاهای مداوم ترامپ مبنی بر اینکه "تقلب" باعث شده او و مایک پنس انتخابات عمومی را به بایدن و کاملا هریس، معاون رئیس جمهور منتخب ببازند، مطرح می‌شود.

دونالد ترامپ در توییت اخیر خود نوشت که به اصطلاح "فساد رأی" دموکراتیک مربوط به انتخابات در برنامه "شان هنیتی" فاکس نیوز، چهارشنبه ساعت ۹ شب به وقت منطقه زمانی شرق آمریکا، افشا خواهد شد.

"تیم مورتاف"، مدیر ارتباطاتی کارزار ترامپ، نیز توضیح منبع جمهوری‌خواه را تکرار کرد و طی یک بیانیه ایمیلی به یاهو گفت که اخراجی‌های گزارش‌شده، صرفاً گردش و تغییر پساانتخابات بوده‌اند.

مورتاف مدعی شد: برخلاف اکثر کارزارها که بلافاصله بعد از روز انتخابات تعطیل می‌کنند، به خاطر ماهیت بی‌سابقه رقابت ۲۰۲۰، ما مدت طولانی است که برنامه داشته‌ایم که تا زمانی که دونالد ترامپ مجدداً انتخاب شود، ادامه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با این وجود، کارکنان مربوط به رویدادها، سفرها و سازماندهی‌های مردمی، نقش‌هایی ایفا کردند که روز انتخابات به پایان رسید و مسلماً پس از انتخابات، نقش کمتری ایفا می‌کنند.

همزمان با ادامه فعالیت‌های حقوقی مربوط به انتخابات کارزار ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از هوادارنش خواسته به "کارگروه دفاع از انتخابات"، کمک مالی اعطا کنند.