دستگیری مامور قلابی تا کشف کالای قاچاق با برند تقلبی

 سرهنگ نجم الدین رشیدی روز چهارشنبه دراین باره اظهار داشت: روز گذشته در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه مالک یک انبار بزرگ کالا در منطقه یافت آباد تعداد فراوانی کالای قاچاق در داخل انبارش جمع آوری کرده و آنها را با برندهای تقلبی در بازار مصرف توزیع می کند، بررسی موضوع در اختیار تیمی از ماموران پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران قرار گرفت.

وی افزود: بررسی های اولیه حاکی از آن بود، مالک انبار کالا تعدادی یخچال به صورت قاچاق از مرزهای غربی کشور تهیه کرده و پس از انتقال به شهر تهران و دپو کردن آن، مشخصات کالا را تغییر داده و با عنوان برندهای خارجی معتبر با قیمت های گزاف به مشتریانش می فروشد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ابراز داشت: تیمی از ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی با هماهنگی های قضائی به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند، ۲۸ دستگاه یخچال خارجی قاچاق با برندهای تقلبی کشف کنند.

دستگیری مامور قلابی تا کشف کالای قاچاق با برند تقلبی

این مقام انتظامی با بیان اینکه انبار کالا با دستور قضائی پلمب شد، اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را یک میلیارد تومان بر آورد کرده اند.

رشیدی خاطر نشان کرد: در این رابطه مالک انبار دستگیر و متهم پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

دستگیری مامور قلابی در جنوب غرب پایتخت

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری مامور قلابی با تلاش تیم عملیات کلانتری ۱۸۱ ورد آورد خبر داد و گفت: متهم به ۳۰ فقره اخاذی اعتراف کرد.

سرهنگ جلیل موقوفه ای در تشریح این خبر بیان داشت: به دنبال دریافت اخباری مبنی بر این که فردی خود را به عنوان مامور معرفی کرده و با مراجعه برخی افراد از آنان مبالغی را اخاذی می کند، بررسی موضوع در دستور کار تیم عملیات کلانتری ۱۸۱ وردآورد قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات و بررسی های دقیق صورت گرفته مشخص شد که این مامور قلابی با استفاده از یک دستگاه خودرو سمند اطراف میدان آزادی سوژه های خود را شناسایی و با ترفند های خاص و به بهانه های مختلف از آنان وجه نقدی را دریافت می کند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ بیان کرد: پس از چند شبانه روز کار اطلاعاتی دقیق و هماهنگی با دستگاه قضائی این مامور قلابی در یک اقدام ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از وی تعدادی تجهیزات قلابی پلیس کشف و متهم با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: تاکنون ۲۵ نفر شاکی در این خصوص شناسایی شده و متهم در تحقیقات فنی و تخصصی، به ۳۰ فقره اخاذی از شهروندان اعتراف کرده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران از شهروندان خواست: فریب افراد جاعلی که به قصد اخاذی و کلاهبرداری با جعل عناوین و البسه نظامی و سازمانی ارگان های امنیتی و انتظامی وارد عمل شده و برای رسیدن به اهداف شوم خود دست به هرکاری می زنند را نخورده و در صورت مشاهده این گونه افراد مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.

دستگیری زورگیران محله تهرانپارس

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲ سارق زورگیر خبر داد و گفت: این افراد که از راننده خودروی پژو ۲۰۶ در محله تهرانپارس زورگیری کرده بودند، تحویل مراجع قضایی شدند.

سرهنگ سعید مجیدی اظهار داشت: پرونده ای با موضوع زورگیری و سرقت یک دستگاه گوشی تلفن همراه به دادخواهی خانمی از کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

وی عنوان کرد: شاکی با حضور در پایگاه چهارم این پلیس اظهار کرد که در داخل خودروی پژو ۲۰۶ در محله تهرانپارس نشسته بودم که ناگهان مردی درب خودروام را باز کرد و گوشی ام را با تهدید سلاح سرد سرقت و با خودروی سواری پراید سفید رنگ گریخت.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ابراز داشت: با عنایت به حساسیت موضوع، تیمی از کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت بعنف این پایگاه وارد عمل شدند و در تحقیقات اولیه از محل سرقت، دریافتند که سارق پس از زورگیری سوار بر یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ شده و به همراه راننده خودروی پراید که کمی عقب تر از خودروی شاکی متوقف بوده از محل متواری شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات میدانی چهره سارقان شناسایی شد، اضافه کرد: با تطبیق چهره متهمان با تصاویر مجرمان مشخص شد، یکی از سارقان سابقه دار بوده و پیش تر به همین عناوین مجرمانه مدتی را در زندان سپری کرده است.

سرهنگ مجیدی توضیح داد: در شاخه دیگری از تحقیقات انجام شده مخفیگاه متهم در شهرستان اسلام شهر شناسایی و ماموران موفق شدند با هماهنگی های قضائی، وی را در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی انتقال دادند.

این مقام پلیسی با بیان اینکه متهم ضمن اعتراف به جرم ارتکابی علت سرقت را بیکاری و نداشتن پول به همکاری همدستش اعتراف کرد، ادامه داد: متهم دوم پرونده نیز در محدوده پل سید خندان در حالی که قصد سوار شدن بر خودرواش را داشت دستگیر و بدین ترتیب با تکمیل تحقیقات پلیسی متهمان به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی خاطر نشان کرد: کشف جرایم احتمالی متهمان در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار دارد.

انهدام شبکه زورگیران میدان آزادی

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری اعضای شبکه سه نفره زورگیران مسافر کش نما با همکاری پایگاه پنجم پلیس آگاهی خبر داد و گفت: متهمان از مسافران محدوده میدان آزادی زورگیری می کردند.

سرهنگ جلیل موقوفه ای اظهار داشت: اوایل بهمن ماه جاری شهروندی طی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی، از زورگیری سرنشین یک دستگاه خودروی سواری اعلام شکایت کرد و بلافاصله تیمی از مامورن کلانتری ۱۳۵ آزادی به نشانی اعلامی اعزام و شاکی اظهار کرد، چند دقیقه پیش در محدوده میدان آزادی به عنوان مسافر سوار بر یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ مشکی رنگ با سه سرنشین شدم. ولی پس از طی مسافتی سرنشین عقب که درشت هیکل بود با تهدید سلاح سرد اموالم را سرقت و من را در همین مکان (چهار راه ایران خودرو) پیاده و بلافاصله از محل گریختند.

وی عنوان کرد: بلافاصله ماموران کلانتری آزادی برای دستگیری سارقان وارد عمل شدند و در طرح مهار سارقان آغاز و موفق شدند خودروی متهمان را در اول جاده مخصوص، شناسایی و دستور توقف خودرو را صادر کردند. ولی راننده بدون توجه به فرمان های پلیسی با افزایش سرعت متواری و در نهایت پس از دقایقی، تعقیب و گریز خودرو متوقف و متهمان دستگیر شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ابراز داشت: متهمان در تحقیقات پلیسی، به یک فقره سرقت معترف بودند و اذعان داشتند که فقط همین یک مرتبه مرتکب زورگیری شده اند که با دستور قضائی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم برای کشف جرایم مشابه قرار گرفتند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان در بررسی های دقیق تر توسط کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی به ۱۰ فقره زورگیری به همین شیوه اعتراف کردند، افزود: همچنین متهمان اظهار کردند، اموال مسروقه را در شهرستان فردیس به دستفروشان فروخته اند.

موقوفه ای اضافه کرد: با شناسایی مال باختگان توسط کارآگاهان پایگاه پنجم هر سه متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.