واکسینه شده ها هم باید پروتکل های کرونا را رعایت کنند

بیژن سلیمان پور،معاون سیاسی و اجتماعی استانداری قم، در جلسه ستاد اطلاع رسانی قم در رابطه با وضعیت کرونا در استان قم، عنوان کرد: آمارهای روزانه کرونا در استان حکایت از ضرورت توجه بیشتر به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دارد و نباید تصور شود در حال عبور از قله پیک کرونا هستیم.

وی با بیان اینکه ثبت 400 تست مثبت در روز، نشان از حساسیت شرایط دارد، اظهار کرد: به همین دلیل صحبت از توقف بیماری و کاهش میزان مبتلایان در تولیدهای رسانه‌ای که موجب عادی انگاری می‌شود، صحیح نیست.

سلیمان پور بیان کرد: در بحث واکسیناسیون مراحل کار تا حد زیادی تسهیل شده‌ و علاوه بر واردات در زمینه تولیدهای داخلی هم پیشرفت‌های خوبی بدست آمده‌است، استان قم نیز در موضوع واکسیناسیون به نقش شاخص خود عمل کرده‌است و خوشبختانه تا کنون در استان هیچ گونه حادثه ناگواری ناشی از تزریق واکسن گزارش نشده‌ و این مساله بسیار امید بخش است.

وی با اشاره به این که واکسیناسیون میزان مرگ و میر را کاهش می‌دهد، افزود: واکسن تنها یک طرف موضوع است و کسانی که واکسن دریافت کرده‌اند نیز باید حتما در کنار آن پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وی بابیان اینکه در بحث تمدید محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها باید رعایت دستورالعمل‌ها در دستورکار همه بخش‌ها و دستگاه‌ها باشد و کوتاهی در این زمینه از هیچ فرد و نهادی پذیرفته نیست، اظهار کرد: در بحث خدمات الکترونیک آن اقدام‌هایی که مورد نیاز بود هنوز انجام نشده است، باید با هر سازمان، نهاد و بخشی که در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی کوتاهی می‌کند برخورد لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نمازهای جمعه و جماعت، اماکن متبرک همچون مسجد مقدس جمکران، همچنین دانشگاه‌ها،‌ مدارس و غیره مطلوب است و باید همه در رعایت نکات بهداشتی اهتمام لازم را داشته باشند.

معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: جلسه‌های مذهبی در این ایام حتما باید در فضای باز و با رعایت فاصله برگزار شود، همچنین افراد شرکت کننده حتما با ماسک شرکت کنند، زمان برگزاری مراسم نیز کوتاه باشد.

وی بیان کرد: در قم افراد متدین به خوبی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، اما متاسفانه یک طیف اندک نیز هستند که با انجام برخی اقدام‌ها موجب وهن دین می‌شوند.